• Pá. Srp 19th, 2022

Zachráněný britský dopravce Flybe zahájí prodej letenek 22. března

http://www.transportminutes.eu/wp-content/uploads/2022/03/Flybe-Kiwi.jpg
Stránka navštívena: 224
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

Britský regionální dopravce Flybe zahajuje prodej letenek 22. března 2022 a pokračuje ve svých plánech opětovného spuštění.  Flybe se zhroutil v březnu 2020 poté, co selhaly plány na rebranding a restrukturalizaci. Nyní se plánuje vrátit v naději, že využije oživení poptávky po cestování po COVID-19. 

„Příští týden bude vzrušující dobou pro zákazníky a komunity, které od nás čekaly, až oznámíme nízké tarify, nové trasy a nové destinace – to vše je načasováno tak, aby se shodovalo s restartem ekonomiky a návratem k normálu po dvou těžkých letech pro všechny,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Dave Pflieger.  

Regionální dopravce, o kterém Pflieger slibuje, že bude „nový a vylepšený“, bude mít základnu v Birminghamu (BHX) a nakonec hodlá provozovat flotilu 32 turbovrtulových letadel De Havilland DHC-8-400.  Společnost Flybe také oznámila, že letiště Belfast City Airport (BHD) bude její druhou základnou a že „plánuje rychle růst, vytvořit více pracovních míst a přidat další lety s postupem léta“. Flybe převzalo své první letadlo Dash 8-400 v listopadu 2021. Již dříve podrobně plánovalo pronájem 12 letadel od Nordic Aviation Capital. 

V letošním roce má zahájit provoz několik začínajících leteckých společností. Evropská nízkonákladová letecká společnost Norse Atlantic Airways však svůj start a zahájení prodeje letenek jen odložila s odkazem na nejistoty spojené s válkou na Ukrajině a rostoucími cenami ropy. 

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Skupina Lufthansa Group chce do září nabídnout téměř všechny destinace před krizí koronaviru