WESTbahn hlásí výrazný růst tržeb

foto VÚZ,a.s.

Rakouský železniční dopravce WESTbahn loni zaznamenal výrazný růst tržeb a optimisticky se dívá i do budoucna.

Reklamy

Předběžná čísla za rok 2023 podle společnosti ukazují tříciferný celkový obrat přes 120 milionů eur, jak Westbahn oznámil. To je tedy nad očekávání, s nárůstem zhruba 35 procent oproti předchozímu roku.

Podle generálního ředitele Floriana Kazalka se počet cestujících ve srovnání s rokem 2022 zvýšil zhruba o 34 procent. Bylo řečeno, že kolem 7,7 milionu cestujících si vybralo WESTbahn. S těmito čísly „přebíráme vysoce relevantní roli pro cestující do Rakouska,“ vysvětlil Kazalek. Společnost je nyní „nepostradatelná“ na západní trase. Vedoucí kolega Thomas Posch také vysvětlil, že WESTbahn se „staly nezbytnou součástí rakouského systému mobility“.

Podle prohlášení se firmě za posledních deset let podařilo více než ztrojnásobit tržby. Přesná čísla za finanční rok 2023 budou zveřejněna po výroční účetní závěrce a valné hromadě. Podle Kazalka WESTbahn vyrostla a konečně ekonomicky dospěla tam, kde se viděla před lety. „Naše ziskovost a likvidita jsou pevným základem pro další růstové kroky,“ dodal generální ředitel.

Westbahn chce od prosince nabídnout nové přímé spojení do Německa – mezi Vídní a Stuttgartem. Vlaky pak pojedou přes Mnichov, Augsburg a Ulm. Každý den jsou zpočátku plánovány dva výlety každým směrem.Kromě zvýšení vlakového spojení do Tyrolska byla nedávno rozšířena také trasa do Vorarlberska. Zpočátku jezdily vlaky WESTbahn pouze z Vídně přes Salzburg do Innsbrucku. Už nějakou dobu také jezdí přes hranice do Německa do Mnichova.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading