Výjezd z parkovacího domu v centru Liberce je místem častých dopravních nehod

Liberecký kraj, a jedno z rizikových míst přímo v centru krajského města Liberce. Na jedné z nejvytíženějších dopravních tepen, ulici Dr. Milady Horákové často dochází k dopravním nehodám. Podle statistik je nejrizikovějším místem vjezd a výjezd z parkovacího domu, který stojí v těsné blízkosti obchodního centra.

Reklamy
Jiří Novotný, hlavní instruktor týmu Silniční bezpečnosti Libereckého kraje: „Je to standardní místo, které je víc inkriminované tím, že je tam hustší provoz. Lidé to místo častěji navštěvují, a tím jak vjíždí a v tom provozu se neumějí správně zařadit a dneska standardně i hodně pospícháme, tak pak dochází k drobným nehodám. jedná se převážně o drobná zranění, protože je to při nízkých rychlostech. Jde o to, že to jsou možná zbytečné nehody, kterým lze předejít, a to buď vzájemnou tolerancí a nebo i opatrným vyjetím. Je to zkrátka dané hustotou provozu.

Nejhorší situace je tradičně v ranních a odpoledních špičkách, kdy lidé jezdí do práce a nebo za nákupy. Nehodovosti paradoxně přispívá i pomalý provoz, který regulují semafory.

Jiří Novotný, hlavní instruktor týmu Silniční bezpečnosti Libereckého kraje: Velmi často je to tou roztěkaností lidí, kteří nedrží pozornost. V ruce mají telefon, když čekají ve frontě. Pak vidí, že se to rozjíždí a při rozhlédnutí se nepodívají, že kolona zastavila a dojde k ťukanci. 

O to více je tak potřeba dbát zvýšené opatrnosti a především předpovídat chování ostatních řidičů.

Jiří Novotný, hlavní instruktor týmu Silniční bezpečnosti Libereckého kraje: Měli bychom si uvědomit, že nesmíme ohrozit řidiče při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci, najít si to správné místo. Naopak, pokud se blížím po té hlavní, můžeme tomu předejít vnímáním potenciálního účastníka jako riziko. A budeme počítat s tím, že třeba špatně odhadne vjezd a vjede tam pomaleji .
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Výjezd z parkovacího domu v centru Liberce je místem častých dopravních nehod

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading