• 07/07/2022 00:34

Podezření na virus Corona: Provoz vlaku v Brenneru se zastavil

ByAdmin

Úno 23, 2020 , , , , ,
Stránka navštívena: 539
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 35 Sekund

Pro podezření na případy koronaviru byla železniční doprava mezi Itálií a Rakouskem zcela zastavena. Podle informací TM byly vlaky zastaveny v Brenneru na příkaz rakouských úřadů a nemohou jet do Mnichova, ani Benátek, kam by měl směřovat noční vlak, ten nebude vypraven z Vídně, ani Mnichova.

zastavený vlak ÖBB v Breneru
zastavený vlak ÖBB v Breneru

Po zastavení železniční dopravy nyní čeká na italsko-rakouském hraničním přechodu několik stovek cestujících na jejich další cestu do Mnichova. Italské orgány v neděli večer potvrdily rakouské tiskové agentuře APA, že na italské straně bylo zastaveno přibližně 300 cestujících ve vlaku Eurocity 86 z Benátek do Mnichova. Podle Deutsche Bahn byl v Brenneru zastaven Eurocity 1288, který měl jet také z Benátek do Mnichova.

Za účelem poskytování podpory – většinou Rakušanů a Němců – policii APA v Bolzanu byla zapojena jižní tyrolská civilní obrana. Cestující mohli vystoupit, protože italské zdravotnické úřady neuložily žádná omezení pohybu.

Vlaky se zastavily směrem do Mnichova

Podle APA opustil Eurocity 86 Benátky v neděli odpoledne a zastavil se ve Veroně poté, co si dva němečtí cestující všimli symptomů horečky a silného kašle. Obě ženy byly poté vyšetřeny na virus korony v nemocnici ve Veroně, ale test byl negativní. Vlak pak pokračoval, ale byl zastaven znovu v Brenneru, protože kvůli viru Corona je kompletní zastavení vlakové dopravy mezi Itálií a Rakouskem. Rakouská státní železniční společnost ÖBB v neděli večer oznámila, že veškerá vlaková spojení do sousední země byla pozastavena.

Rychlé šíření infekcí v Itálii

Itálie dříve oznámila rychlé šíření infekcí do 130 případů – a tří úmrtí. Několik obcí v Lombardii a Venetu bylo uzavřeno. Benátský karneval skončil předčasně. Neuskutečňují se ani sportovní akce, školy zůstávají zavřené. Bavorské zdravotnické orgány velmi pečlivě sledují vývoj v severní Itálii. Podle mluvčího Státního úřadu pro zdraví se očekává další případ v Německu. Veškerá železniční doprava a silniční doprava bude zastavena sdělila místní policie, která se chystá na uzavření hranic.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %