Amatérské videozáznamy ukazují následky výbuchu v příměstském autobusu ve městě Voroněž ve středním Rusku.

Dřívější zprávy naznačují, že na vině může být benzínová nádrž autobusu, ale provozní společnost trvá na tom, že autobusy jsou poháněny naftovým motorem sdělil pro RIA Novosti. Stáří vozu má být přibližně 23 let, přesné údaje bohužel společnost neuvedla, ani není schopna doložit.

Jedna cestující zemřela na jednotce intenzivní péče v místní nemocnici, další 2 ženy na místě, 16 lidí bylo zraněno. Incident je nyní pod kontrolou vyšetřovacího výboru, na místo byli vysláni soudní znalci a vyšetřovatelé z Moskvy, bylo zahájeno trestní řízení. Oficiální potvrzení příčiny výbuchu zatím není, ale prvotní zprávy o možném výbuchu plynové nádrže byly zjevně nesprávné.

„Neidentifikovaný předmět explodoval pod sedadlem jednoho z mrtvých cestujících“: Žádné plynové lahve ve voze nebyli. „Cílený teroristický útok ještě nebyl zcela zahozen, ale bude téměř jistě vyvrácen,“ uvádí zdroj RT a dodává: „Síla exploze byla malá: s největší pravděpodobností nepřekročila 300 gramů TNT.“

Podle zdroje RT se vyšetřovatelé domnívají, že „neidentifikovaný předmět explodoval u nohou nebo pod sedadlem jednoho z mrtvých pasažérů.“ První zprávy o možném výbuchu plynové nádrže byly vyloučeny – vozidlo má téměř jistě naftový pohon.

Video katherine_t, RIA Novosti

Admin
Author: Admin

By Admin