» Domů » Letecká doprava » Vozidla a stroje pro pozemní obsluhu na amsterdamském letišti Schiphol budou jezdit na Neste MY Renewable Diesel

Vozidla a stroje pro pozemní obsluhu na amsterdamském letišti Schiphol budou jezdit na Neste MY Renewable Diesel

Od ledna 2023 budou všechna pozemní manipulační vozidla a stroje s dieselovým pohonem na letišti Schiphol v Nizozemsku používat Neste MY Renewable Diesel™ (také známý jako „HVO100 ” díky výrobě ze 100% obnovitelných surovin).  

Na letišti Schiphol je přibližně 1 900 pozemních manipulačních vozidel s dieselovým motorem, od standardních osobních automobilů, dodávek, tahačů a nákladních vozidel až po specializovanější pozemní podporu, jako jsou nakladače s dopravníkovým pásem, nakladače palet nebo kontejnerů, cateringové vysokozdvižné vozíky, výdejní stojany pro letadla, schůdky pro cestující a pozemní energetické jednotky. 

KLM Equipment Services (KES) je dodavatelem paliva pro všechna vozidla a stroje na Schipholu s čerpací stanicí na letišti a také třemi nákladními vozy na palivo v provozu sedm dní v týdnu. Neste MY Renewable Diesel je dodáván KES prostřednictvím distribučního partnera Neste EG Group.

„V současné době na letišti běží 40 % motorizovaného vybavení na elektřinu. A toto číslo se bude v příštích letech zvyšovat. Pro řadu specializovaných těžkých vozidel je však technickou výzvou vyvinout baterii s dostatečnou kapacitou, kterou lze také dostatečně rychle nabít. Použití Neste MY Renewable Diesel je proto v současnosti dobrým řešením,“ říká Paul Feldbrugge, zodpovědný za program nulových emisí v rámci KES.

“KLM Equipment Services je stávajícím zákazníkem EG Group v oblasti maziv. Nyní je tato spolupráce dále rozšířena s Neste MY Renewable Diesel. Jsme velmi potěšeni rozhodnutím společnosti KES používat obnovitelný diesel vyrobený Neste jako řešení na letišti a že EG Group může přispět k tomu, aby se to stalo,“ říká Rob Wemekamp, ​​B2B Sales Manager, EG Group.

„Jedná se o významný krok na cestě k pozemnímu provozu s nulovými emisemi v roce 2030. Vozidla, pro která v současné době nejsou k dispozici žádné elektrické nebo vodíkové alternativy, mohou jezdit na obnovitelný diesel. Využívají toho všichni na letištní části, kde se náklad přesouvá do letadla nebo z něj, včetně společností Aviapartner, dnata, Menzies, Swissport, KLM Ground Services a Viggo. To nás těší. Je také důležité, abychom všichni pokračovali v rozšiřování počtu elektrických vozidel ve společnosti Schiphol. Chystáme se také výrazně rozšířit počet nabíjecích stanic,“ říká Denise Pronk, odpovědná za udržitelnost v Royal Schiphol Group, provozující letiště Schiphol.

„Vzhledem k tomu, že KLM Equipment Services nyní začíná používat náš Neste MY Renewable Diesel pro všechna pozemní manipulační vozidla a stroje na letišti s dieselovým pohonem, náš příspěvek k cílům udržitelnosti společnosti Schiphol se výrazně zvyšuje. S Neste MY Renewable Diesel lze emise skleníkových plynů snížit až o 75 až 95 %* ve srovnání s emisemi během životního cyklu paliva s fosilní naftou. Společnosti mohou snížit své klimatické emise během okamžiku pouhým přechodem na Neste MY Renewable Diesel,“ říká Peter Zonneveld, viceprezident prodeje obnovitelné silniční dopravy ve společnosti Neste. „Vzhledem k tomu, že se naše výrobní kapacita obnovitelných zdrojů zvýší na 5,5 milionu tun do konce roku 2023 a dále na 6,8 milionu tun do konce roku 2026, 

Neste MY Renewable Diesel™ se vyrábí ze 100% obnovitelných surovin. Jde o palivo typu drop-in, jehož použití nevyžaduje žádné úpravy stávajících vozidel nebo strojů, energetických systémů nebo infrastruktury pro distribuci paliva. 

Schiphol je jedním z letišť v Evropě, kde je k dispozici Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ , udržitelnější alternativa k fosilním tryskovým palivům. Použití SAF vyrobeného společností Neste snižuje emise skleníkových plynů až o 80 %** během životního cyklu paliva ve srovnání s používáním fosilních tryskových paliv. 

foto letiště Amsterdam Schiphol, Neste

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes