Virgin Atlantic propustí dalších 1 000 lidí a ztratí téměř polovinu předkrizových pracovních míst

Londýn: Virgin Atlantic propustí dalších 1 000 lidí, uvádí britský kanál Sky News. Rozhodnutí bylo učiněno navzdory schválení záchrany ve výši 1,2 miliardy £ na konci srpna.

Dříve dopravce, jehož menšinové podíly vlastní miliardář Richard Branson, a zbývajících 49 procent společnost American Delta Air Lines oznámila uzavření své základny na londýnském letišti Gatwick, v důsledku čehož přišlo o práci 3150 lidí. Proces obnovy z krize COVID-19, který byl pomalejší, než se očekávalo, si vynutil přijetí dalších radikálních kroků.

Reklamy

V posledních měsících tak letecké společnosti z Britských ostrovů snížily téměř polovinu zaměstnanosti, která před vypuknutím pandemie koronavirů SARS-CoV-2 dosáhla 10 000. Někteří mohou doufat, že se vrátí do svých zaměstnání, ale předpokladem je zlepšit poptávku po mezinárodním cestování, které je základem příjmů Virgin Atlantic. Jarní paralýza transatlantických spojení se ukázala jako nejzávažnější.

Virgin Atlantic se snaží obnovit důvěru cestujících tím, že nabízí bezplatné pojištění letů provozovaných do konce března příštího roku. Tento krok má zvýšit pocit ochrany cestujícího před rizikem infekce COVID-19.

Dopravce na britských ostrovech doposud ohlásil větší expanzi v jižní Asii a od září nabízí zákazníkům mezikontinentální lety z Londýna do Bombaje a Dillí , které obsluhuje Dreamliner B787-9. Od prosince bude zase možné cestovat se z Manchesteru a hlavního města Anglie do Láhauru a Islámábádu. Trasy do Pákistánu budou provozovány Airbusem A330.

Manažeři společnosti Virgin Atlantic podali pod dohledem newyorského soudu počátkem srpna žádost o ochranu a řešení úpadků. Dříve se totéž dělo s Virgin Australia. Finanční rezerva u leteckých společností Richarda Bransona klesla od ledna téměř o 90 procent.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading