10/05/2021

Srpen noční můra Norwegian Air. Počet cestujících klesl o 91 procent

Stránka navštívena: 140
0 0
2 min read
B737 MAX Norwegian

B737 MAX Norwegian

Stránka navštívena: 141
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 5 Sekund

Oslo: Norwegian Air zaznamenala v srpnu pokles počtu cestujících až o 91% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku – oznámila společnost v oficiálním prohlášení.

Nízkonákladový dopravce, který jedná s norskou vládou o další finanční podpoře, hodlá v nadcházejících měsících použít pouze 25 až 30 letadel. Více než 100 zůstane uzemněno.

Vleklá krize ovlivňující celý letecký průmysl nadále vytváří nejistotu na všech trzích. Z tohoto důvodu je potřeba balíčku dlouhodobé podpory likvidity ještě důležitější pro ochranu cestovního ruchu, pracovních míst a mezinárodního obchodu, zdůraznil Jacob Schram, prezident Norwegian Air.

Severský dopravce hledá další úspory, které lze odvodit z prodeje některých nepoužívaných letadel. Ve vedení společnosti se přímo už mluví o prodeji, nebo odprodeji výrobci letadel Boeing 737 Max, které jsou dlouhodobě uzemněny a působí nejvíce škody pro dopravce. Kromě toho se uvažuje o další přeměně dluhu na kapitál, na které by se podíleli činitelé s rozhodovací pravomocí z Osla. Nejbližším cílem nízkonákladové letecké společnosti je zabránit vyčerpání finančních prostředků do dubna příštího roku, což umožní dokončení realizované restrukturalizace.

Norwegian Air přepravila v srpnu 313 316 cestujících. Před rokem, ve stejném měsíci, počet cestujících dosáhl 3,5 milionu. V současné době je významná část činnosti nízkonákladového dopravce soustředěna na linkách v Norsku, Švédsku a Dánsku. Největší regionální konkurenti, SAS a Wideroe, také hledají pomoc v Oslu u úřadů.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář