Foto Volvo Group

Foto Volvo Group

Skupina Volvo podepsala dohodu v souladu s dříve oznámeným Letter of Intent se společností Westport Fuel Systems Inc. o založení společného podniku s cílem urychlit komercializaci a globální přijetí technologie palivového systému Westport High Pressure Direct Injection (HPDI TM ) pro dálkové a off-roadové aplikace.

Reklamy

Uzavření společného podniku podléhá určitým podmínkám uzavření, včetně schválení regulačními orgány a vládou. Očekává se, že společný podnik bude uveden do provozu po formálním uzavření, které se očekává ve druhém čtvrtletí roku 2024.

Přímé vysokotlaké vstřikování (HPDI) je technologie palivového systému, kterou lze použít ve vozidlech se spalovacími motory k nahrazení paliv vypouštějících skleníkové plyny, jako je nafta, palivy s neutrálními nebo nulovými emisemi uhlíku, jako je bioplyn nebo vodík.

„Dekarbonizace pomocí spalovacích motorů poháněných obnovitelnými palivy, zejména s vysokotlakým přímým vstřikováním (HPDI), hraje důležitou roli v udržitelných řešeních. HPDI je na cestách v nákladních automobilech Volvo více než pět let a je osvědčenou technologií, která zákazníkům umožňuje výrazně snížit emise CO2 v aplikacích LBG (Liquified Biogas) tady a teď a je potenciální cestou pro vodík,“ říká Lars Stenqvist, šéf Technologický ředitel Volvo Group. 

Jak již bylo dříve oznámeno, Westport vloží do společného podniku určitá aktiva a příležitosti HPDI, včetně souvisejících fixních aktiv, duševního vlastnictví a podnikání. Volvo Group získá 45% podíl ve společném podniku za částku přibližně 28 milionů USD splatnou při uzavření, plus až dalších 45 milionů USD v závislosti na výkonnosti společného podniku.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading