Volvo FH Aero přichází – nové měřítko pro energeticky úsporná těžká nákladní vozidla

Nové Volvo FH Aero

Ikonická řada nákladních vozidel FH společnosti Volvo Trucks získává nového člena rodiny s modelem Volvo FH Aero. S aerodynamickým designem a inovativními funkcemi nabízí FH Aero energetickou účinnost na nové úrovni a je k dispozici ve čtyřech variantách včetně biopaliva a oceňované elektrické verze.

Reklamy

S vylepšenou aerodynamikou a novými technologiemi, jako je nový kamerový monitorovací systém Volvo, dokáže nový FH Aero snížit spotřebu energie a emise až o 5 procent.

„Nové Volvo FH Aero je naším nejúčinnějším nákladním vozidlem vůbec, protože neustále snižujeme CO2z celé naší produktové řady,“ říká Roger Alm, prezident Volvo Trucks. „Toto je nákladní automobil Volvo v celé své kráse – bezpečný, krásně navržený a vysoce kvalitní nákladní automobil pro náročné úkoly na dlouhé vzdálenosti, navržený pro úspěch našich zákazníků,“ uvedla Helena Lind, ředitelka pro vztahy s médii, Volvo Trucks.

Volvo FH Electric, vybrané jako International Truck of the Year 2024, bude nabízeno také v nové verzi Aero, která je energeticky účinným doplňkem již tak široké řady elektrických nákladních vozidel Volvo. Kromě toho se Volvo FH16 stává nejvýkonnějším nákladním vozidlem v oboru se zcela novým účinným motorem o výkonu 780 k pro nejnáročnější úkoly.

Bez ohledu na to, jaké pohonné ústrojí si zákazníci vyberou – elektrické, plynové nebo naftové – všechny varianty nového FH Aero budou těžit z nižší spotřeby energie, delšího dojezdu a vynikající úrovně bezpečnosti a zážitku z jízdy.Nové modely nákladních vozů Aero budou postupně uváděny na trhy v letech 2024–2025 ve čtyřech verzích – FH Aero, FH Aero Electric, FH Aero s plynovým pohonem a FH16 Aero.

Optimalizovaná spotřeba paliva s aerodynamickým designem

kabina nového Volva FH Aero

Přední část kabiny Volvo FH Aero byla prodloužena o 24 centimetrů oproti běžnému Volvu FH. Toto rozšíření přispělo k vytvoření aerodynamičtější kabiny nákladního vozidla. Lepší aerodynamika přináší nejen nižší spotřebu paliva, ale také lepší jízdní stabilitu ve větrných podmínkách.

Zlepšená aerodynamika také prospívá modelu FH Aero Electric díky lepším vlastnostem volného odvalování. To umožňuje zvýšenou regeneraci energie pro navracení zpět do baterie při brzdění nebo sjezdu z kopce, připravenou k použití v případě potřeby při další akceleraci nebo stoupání do kopce.

Moderní nová tvář FH Aero se vyznačuje odvážnou, velkou a snadno rozpoznatelnou značkou Volvo Iron Mark – největší v moderní době na nákladním vozidle Volvo – a také značkou Volvo Spread Word Mark, která jasně ukazuje, že se jedná o nejnovější model společnosti Volvo Trucks.

Vylepšená bezpečnost a efektivita díky kamerám nahrazujícím zrcadla

Nový pokročilý kamerový monitorovací systém významně přispívá k aerodynamice i bezpečnosti. Toto nové řešení, které nahrazuje tradiční vnější zpětná zrcátka, otevírá řidiči zorné pole a zvyšuje bezpečnost řidiče i okolních účastníků silničního provozu. 

Kamerový systém má pozitivní vliv na viditelnost řidiče za deště a tmy, ale také na přímém slunci a při jízdě v tunelech. Při jízdě s přívěsem má kamerový systém funkci automatického posouvání podle otáčení přívěsu. 

Mezi další přednosti, vlastnosti a výhody nového Volva FH Aero patří:

  • Technologie Volvo I-See , která byla vylepšena tak, aby šetřila energii a emise uhlíku, využívá cloudovou topografickou mapu k optimalizaci jízdy a umožňuje delší dobu jízdy v režimu tempomatu, který může jak šetřit energii, tak zajistit uvolněnější jízdu.
  • Aktualizované brzdy s patentovanými brzdovými kotouči Volvo bez odporu zlepšují brzdný výkon a zároveň snižují spotřebu energie a emise.
  • Vylepšený uživatelsky přívětivý informační a zábavní systém, který lze přizpůsobit podle individuálních potřeb.
  • Vylepšený zvukový systém , k dispozici se šesti prémiovými vysoce kvalitními reproduktory, novým výkonovým zesilovačem a subwooferem, které dodávají zvukovému zážitku masivní výkon.
  • Bude nabízen nový vestavěný navigační systém s vylepšenými mapami přizpůsobenými specifickým potřebám nákladních vozidel, s automatickými aktualizacemi map umožňujícími efektivní doručování zboží.
  • Mezi aktualizace interiéru patří také integrovaná mikrovlnná trouba a zásuvky USB-C .
  • Nabídka My Business Apps společnosti Volvo Trucks byla představena na více trzích. Jedná se o službu založenou na předplatném, která zákazníkům umožňuje stahovat obchodní aplikace od různých poskytovatelů a používat je na bočním displeji nákladních vozidel, což přináší skutečné výhody pro dobu provozuschopnosti a každodenní používání nákladního vozidla.
  • Nová služba monitorování pneumatik poskytuje provozovatelům vozového parku úplný přehled o nákladním a přívěsném vozíku prostřednictvím aplikace Volvo Connect, čímž se snižuje riziko nákladů a poruch souvisejících s problémy s pneumatikami.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém