• 04/07/2022 02:28

Vlaky na Ahr Valley Railway a v Eifelu budou v budoucnu elektrické

Stránka navštívena: 42
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 12 Sekund

 Železniční doprava v údolí Ahr a v Eifelu by se měla do roku 2028 rozloučit s dieselovými vlaky a být plně elektrifikována.

“Toto je skutečný milník pro ochranu klimatu,” řekla v úterý po zasedání vlády v Mohuči premiérka Malu Dreyerová (SPD). Elektrifikace vyjde na asi 388 milionů eur. Federální vláda přispěje částkou 308 milionů eur a stát 80 miliony eur.

“Je to dobrý den, že nyní mohu podepsat tyto smlouvy,” řekla ministryně pro ochranu klimatu a mobilitu Katrin Eder (Zelení). „Klíčem k dosažení klimatických cílů je železnice“ – Porýní-Falc se chce v období 2035 až 2040 stát klimaticky neutrálním. Proto musí být samotná veřejná doprava provozována způsobem šetrným ke klimatu, řekl Eder před cestou na německý den místní dopravy v Koblenzi.

Železnice do údolí Ahr, která byla loni vážně poškozena povodní, má být elektrifikována z Remagenu přes Bad Neuenahr-Ahrweiler do Ahrbrücku. Trať vede 14 kilometrů dvoukolejně, 12 kilometrů jednokolejně a 1,8 kilometru stanicemi. Elektrifikace trasy Eifel z Trier-Ehrang ke státní hranici se Severním Porýním-Vestfálskem bude výrazně větší, a tedy i dražší. Z toho je 50,1 km jednokolejných, 21,8 km dvoukolejných a 30,6 km částečně paralelních staničních kolejí.

Dohoda byla uzavřena v koordinaci se zúčastněnými obcemi a Deutsche Bahn. Jens Bergmann z DB Netz AG vysvětlil, že elektrifikace umožní v budoucnu spolehlivější, tišší a přesnější jízdu vlaků na obou trasách. “Chceme toho využít k přilákání ještě více lidí ke klimaticky šetrné železnici.”

DPA, foto ga.de

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %