Video: Oprava silnice I. třídy u Jindřichova Hradce potrvá do konce října

Až do 31. října bude uzavřena silnice I. třídy na Jindřichohradecku. Jedná se o úsek mezi obcí Lásenice a Horní Žďár. Stavební úpravy vyjdou téměř na 50 milionů korun. Ani vydatný déšť neoddálil start rekonstrukci silnice u Jindřichova Hradce. Stavební fréza se do asfaltu zakousla v pondělí 7. srpna.

Tomáš Voráček, vedoucí provozního úseku ŘSD Jihočeského kraje: “Na silnici I/34 mezi Lásenicí a Horním Žďárem provádíme opravu asfaltového souvrství. Je to rozděleno na dvě etapy, ale jsou to 4 úseky, v celkové délce 3,3 km.”

Vyměněny budou veškeré asfaltové vrstvy, zhruba v délce jednoho kilometru budou opraveny také okraje silnice, jelikož u nich dochází k velkým deformacím. Prví etapa oprav trvala do 3. září.

Tomáš Voráček, vedoucí provozního úseku ŘSD Jihočeského kraje: “Je to etapa od Horního Žďáru po Dolní Lhotu. Druhá etapa je od Dolní Lhoty do Lásenice. Ta bude od 4. 9. do 31. října. Důležité je, aby se stihla ta první etapa v Horním Žďáře, kde máme děti, které dojíždějí do školy, aby měly možnost jezdit autobusy, které je vozí.”

Objízdná trasa pro osobní automobily je stanovena obousměrně od Jindřichova Hradce po silnici číslo II/128 přes Horní pěnu do Číměře a dále po silnici číslo 149 do Lásenice. Vozidla s celkovou hmotností nad 7,5 tuny musí využít trasu ve směru do Jindřichova Hradce vedoucí od Třeboně přes Lomnici nad Lužnicí do Veselí nad Lužnicí a dále přes Kardašovu Řečici do Jindřichova Hradce. I tato trasa je obousměrná. Stavební úpravy na silnici vyjdou zhruba na 48 mil. Kč bez DPH.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Video: Oprava silnice I. třídy u Jindřichova Hradce potrvá do konce října

  1. Video: Oprava silnice I. třídy u Jindřichova Hradce potrvá do konce října – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 13/09/2023 at 17:14

    […] Continue reading Video: Oprava silnice I. třídy u Jindřichova Hradce potrvá do konce října at … […]

Comments are closed.

%d