• Út. Srp 16th, 2022

Vídeň je opět nejlepším městem, uvedl Economist

Čvn 24, 2022 , ,
Stránka navštívena: 70
0 0
Doba čtení příspěvku:49 Sekund

Vídeň se vrátila na špičku žebříčku nejlepších měst k životu. Po koronavirové pauze ve studii Economist Intelligence Unit potvrdila prvenství z let 2018 a 2019.

Letošnímu žebříčku britského Economistu znovu dominují evropská města v čele s Vídní. Na druhém místě skončila Kodaň a třetí příčku obsadil Curych. Vídeň se – podobně jako další evropská města – vrátila na přední místa i díky značnému uvolnění koronavirových opatření.

„Stát se opět nejlepším městem k životu na světě, to je pro Vídeň potvrzení a současně také závazek. I nadále budeme pokračovat ambiciózní vídeňskou cestu,“ reagoval po zveřejnění výsledků Economistu starosta rakouské metropole Michael Ludwig.

Prestižní žebříček britského Economist Intelligence Unit hodnotí kvalitu života ve městě na základě řady faktorů rozdělených do pěti kategorií. Nejvyšší váhu hodnocení přikládá kategorii stability a kategorii  kultury a prostředí (25 procent), dále následuje zdravotní péče a také infrastruktura (20 procent), studii uzavírá oblast vzdělávání (10 procent).

Poslední místa v letošním vydání žebříčku patří Damašku, Lagosu, Tripolisu či Alžíru.

EurocommPR, foto © Wiener Linien/Johannes Zinner

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Další modré zóny zkomplikují nejenom Brňanům život