» Domů » Silniční doprava » Velký zájem o regionální bateriová elektrická vozidla Scania

Velký zájem o regionální bateriová elektrická vozidla Scania

Scania představila bateriová elektrická vozidla pro regionální dopravu v červnu 2022. Aktuálně počet objednávek dosáhl 640 a společnost vidí jasný impuls pro elektromobily.

Po představení bateriových elektrických regionálních dopravních vozidel před sedmi měsíci Scania zaznamenává silně rostoucí zájem o tato řešení: „Víme, že s naší širokou řadou elektrifikovaných vozidel můžeme našim zákazníkům nabídnout udržitelná řešení s nulovými emisemi. Počet objednávek je známkou toho, že trh je více než připraven přijmout elektrifikaci,“ říká Fredrik Allard, vedoucí elektrifikace společnosti Scania.

S dosavadními 640 objednávkami a počítáním pro elektrická regionální kamiony je jasné, že jsou součástí řešení, která obsahují všechny schopnosti, které dopravní průmysl toužící po elektrifikaci požaduje. 624 kWh instalovaných baterií znamená, že Scania zajišťuje zásadní posun v oblasti elektrických nákladních vozidel a jejich provozuschopnosti v regionálních provozech.

„Dosud objednané množství elektrických nákladních vozidel v tomto segmentu překračuje naše očekávání. Vidíme, že existuje téměř 140 zákazníků a několik různých zákazníků, kteří začali přecházet se svým vozovým parkem na elektrický pohon, z celé Evropy a dokonce i z Mexika. Někteří si objednali více než 40 elektrických vozidel,“ pokračuje Allard.

Italská dopravní společnost Gruber Logistics, průkopník v digitalizaci, zadala objednávku téměř 30 elektrických nákladních vozidel najednou: „Scania důkladně analyzovala naše dopravní operace. Nabízeli kompletní řešení včetně nabíjení, které dokonale vyhovuje našim potřebám způsobem, který by podle nás konkurence nikdy nedokázala. Tyto regionální kamiony jsou jen začátek. Pojedeme se společností Scania, dokud nebudou všechny naše přepravy elektrifikovány,“ říká Andrea Condotta, manažer pro veřejné záležitosti a inovace, Gruber Logistics.

Zavedení regionálních bateriových elektrických vozidel bylo pro společnost Scania a její partnery významným milníkem se zvýšením dojezdu v každé dimenzi. To nabízí nové příležitosti pro široký výběr zákazníků a celý dopravní ekosystém. Výroba regionálních nákladních vozů začne ve 4. čtvrtletí 2023.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes