V listopadu bude hotový nový Poušovský most

Most v třebíčském Poušově je už od loňského listopadu uzavřen. Důvodem byl jeho havarijní stav. Pro motoristy to znamená úplnou uzavírku. Doposud mohli trasu využívat alespoň chodci a cyklisté. To se ale koncem srpna změní, město totiž vysoutěžilo zhotovitelé nového mostu. Ten původní bude stržen a nový by měl být hotový do konce letošního roku.

Irini Martakidisová, tisková mluvčí Třebíče: „Aktuálně je most v Poušově pro automobily uzavřen. Teď se to změní protože město vysoutěžilo zhotovitele nového mostu. Ten bude tvořen dřevěno-ocelovou konstrukcí. Tyto práce začnou na konci srpna letošního roku. Od prosince by se tedy mohl opět vrátit provoz. Všichni tedy budou muset lokalitu objíždět po Pražské ulici, ulici 9. Května a Račerovické.

Původní nosnost mostu byla do 2t, řada řidičů toto dopravní omezení nerespektovala a to bylo později důvodem jeho poškození a následného uzavření. Stavba nového mostu bude trvat tři měsíce. Řidiči tak ještě chvíli budou muset jezdit objízdnou trasou.

Irini Martakidisová, tisková mluvčí Třebíče: „Most bude mít stejné šířkové parametry jako ten původní, takže tam bude moci vždy jen jedno auto z jednoho směru.”

Přes most denně projelo přes 3000 automobilů.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “V listopadu bude hotový nový Poušovský most

  1. V listopadu bude hotový nový Poušovský most – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 13/09/2023 at 19:16

    […] Continue reading V listopadu bude hotový nový Poušovský most at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d