Uzavírka silnice I/24 v Lomnici nad Lužnicí potrvá do začátku listopadu, na místě je úplná uzavírka

Silnice I/24 je uzavřená kvůli sanaci podloží a následné pokládce nového krytu vozovky. Staveniště bylo stavební firmě předáno 20. září.

Reklamy
Tomáš Voráček, vedoucí provozního úseku ŘSD pro Jihočeský kraj: “Dnešním dnem jsme zahájili opravu neboli rekonstrukci průtahu města Lomnice nad Lužnicí, tahle ta úprava spočívá ve třech etapách. V letošním roce zahajujeme tu středovou část toho průtahu.”

Rekonstrukce této části potrvá do 3. listopadu.

Tomáš Voráček, vedoucí provozního úseku ŘSD pro Jihočeský kraj: “Budou vyměněny všechny asfaltové vrstvy, položené znovu. Bude tam oprava poklopů, hrnečků vodovodních a přídlažby podél komunikace.”

Oprava vozovky proběhne za úplné uzavírky, nákladní doprava si tak trasu prodlouží o desítky kilometrů.

Tomáš Voráček, vedoucí provozního úseku ŘSD pro Jihočeský kraj: “Od ulice Floriánská po ulici nádražní bude úplná uzavírka. Nákladní doprava je vedená po I/34 a odbočuje se na Novosedly na II/148, osobní doprava jde po místních komunikacích, což nám obec povolila.”

Před rekonstrukcí proběhl diagnostický průzkum tohoto úseku.

Tomáš Voráček, vedoucí provozního úseku ŘSD pro Jihočeský kraj: “Opravdu je patrné, že tam jsou poruchy, které už se neslučovaly s bezpečností silničního provozu.”

Další dvě etapy přijdou na řadu na jaře 2024 a trvat by měly zhruba 49 dní.

Tomáš Voráček, vedoucí provozního úseku ŘSD pro Jihočeský kraj: “Ty vlastně navazují tady na ty opravy, vždycky je to směrem na Třeboň a na druhou stranu podél čerpací stanice směrem na Veselí nad Lužnicí.”

Ředitelství silnic a dálnic prosí všechny řidiče o shovívavost a obezřetnost během prováděných prací.

Tomáš Voráček, vedoucí provozního úseku ŘSD pro Jihočeský kraj: “Budeme dělat všechno pro to, aby jsme třeba ten termín i o nějaký den zkrátili. Oprava je nezbytná a tím pádem musí ta trpělivost od těch řidičů asi být.”

Oprava průtahu vyjde celkem na 17,5 milionu korun.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Uzavírka silnice I/24 v Lomnici nad Lužnicí potrvá do začátku listopadu, na místě je úplná uzavírka”

Comments are closed.