Foto: BUS Ostschweiz AG

Od prosince 2024 budou vlaky mezi St. Gallen a Sargans jezdit každou půl hodinu. Dvoukolejné rozšíření potřebné k tomu nyní vstupuje do důležité fáze. Pro ty bude od 27. února do 29. října 2023 uzavřena železniční trať mezi Altstätten SG a Buchs SG. K dispozici jsou náhradní vlakové autobusy.

Reklamy
Foto: BUS Ostschweiz AG

Práce na rozšíření dvoukolejky v údolí Rýna St. Gallen pokračují. V posledních měsících byly postaveny budovy železniční techniky v Rüthi SG a Oberriet SG a byly zřízeny instalační plochy a přístupové cesty na staveniště. Následuje další práce na rozšíření stanice Rüthi SG o přejezdovou úsek a stavby nástupiště a na rozšíření dvoukolejných tratí mezi Oberriet SG a Oberriet SG Nord.

Náhradní autobusy po dobu úplné výluky

Pro tyto stavební práce musí být od 27. února do 29. října 2023 uzavřena železniční trať mezi Altstätten SG a Buchs SG. Díky tomu je možné dokončit dvoukolejnou expanzi o rok dříve, než kdyby se veškeré práce prováděly za probíhajícího provozu.

SBB dělá vše pro to, aby zákazníkům nabídla nejlepší možné možnosti cestování i během úplné uzavírky. Přesto se nelze vyhnout prodloužení jízdní doby až o 30 minut, dodatečným změnám a alternativním jízdním trasám. Během úplné uzavírky bude platnost jízdenek upravena tak, aby nevznikaly dodatečné náklady na cesty mezi Sargans a St. Gallen přes Uznach místo St. Margrethen. SBB doporučuje před každou cestou zkontrolovat online jízdní řád nebo mobilní aplikaci SBB a ponechat dostatek času na cestu. Zejména pak v mezinárodní dopravě. Žádá své zákazníky o pochopení omezení jízdních řádů.

Změna jízdního řádu od 27. února do 29. října 2023

  • IR13/RE a S4 jsou zrušeny mezi Altstätten SG a Buchs SG a budou nahrazeny autobusy:
    • Místo S4 jezdí autobusy (EV2) každou půl hodinu mezi Altstätten SG (odjezd xx:24 a xx:56) a Buchs SG (odjezd xx:24 a xx:54) se zastávkami na těchto náhradních zastávkách: Oberriet, Sekundarschulhaus / Rüthi Dorf / Sennwald, pošta / Salez-Sennwald, nádraží.
    • Místo IR13 a RE jezdí jeden autobus za hodinu (EV1) mezi Altstätten SG (odjezd xx:01 hod.) a Buchs SG (odjezd xx:24 hod.) se zastávkou v Oberriet SG, střední škola a expresní autobus za hodinu (EV3) přímo mezi St. Margrethen (odjezd xx:26) a Buchs SG (odjezd xx:54).
  • IR13/RE a S4 jezdí mezi Buchs SG a Sargans s mírně upravenými jízdními časy. Vlaky v Buchs SG tak nabízejí lepší spojení s náhradními autobusy. Kromě toho je mezi IR13 a IC3 v Sargans delší doba přenosu.
  • Vlaky Railjet, Nightjet a EC do Rakouska a z Rakouska v Sargans nezastavují.
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading