• Pá. Srp 19th, 2022

Tesla odkládá plán na obnovení šanghajské továrny

Kvě 16, 2022 , ,
© KEYSTONE / AP / DAVID ZALUBOWSKI
Stránka navštívena: 116
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 30 Sekund

Společnost Tesla Inc. odložila plán na obnovení výroby ve své továrně v Šanghaji na úroveň před uzamčením města COVID-19 nejméně o týden, podle interní zprávy agentury Reuters. Americký výrobce elektromobilů původně zamýšlel zvýšit produkci ve svém závodě v Šanghaji na 2600 vozů denně od 16. května, uvedla agentura Reuters začátkem tohoto měsíce s odkazem na další zprávu společnosti.

Nejnovější zpráva však uvádí, že plánuje dodržet jednu směnu pro svůj závod v Šanghaji pro tento týden s denní produkcí přibližně 1 200 vozů. Uvedla také, že se nyní zaměří na zvýšení produkce na 2600 vozů denně od 23. května. Úkolem společnosti Tesla je zdvojnásobit počet pracovníků žijících a spících v blízkosti výrobních linek, aby se udržely operace v „uzavřené smyčce“, řekl člověk obeznámený s touto záležitostí. Společnosti v Šanghaji se mohou znovu otevřít pouze tehdy, pokud mohou fungovat podle takového uspořádání, které vyžaduje izolaci pracovníků. Existují také nejistoty ohledně dodávek, protože továrny dodavatelů a logistika v Šanghaji a okolních oblastech musí být ještě obnoveny do normálu.

Tesla na žádost o komentář nereagovala. Osoba odmítla být identifikována, protože záležitost je soukromá. Jednoho dne minulého týdne Tesla provozovala svůj závod v Šanghaji hluboko pod kapacitu, což naznačuje problémy, kterým továrny čelí při snaze zvýšit produkci v rámci zpřísňujícího se omezení COVID-19. Šanghaj si klade za cíl znovu se široce otevřít a umožnit obnovení normálního života od 1. června, uvedl v pondělí představitel města poté, co prohlásil, že 15 z jejích 16 obvodů odstranilo případy mimo karanténní oblasti.

V neděli Tesla odeslala přes 4 000 vozů vyrobených v Číně z přístavu v Šanghaji do Belgie, informovala v pondělí oficiální tisková agentura Xinhua, což je druhá várka vývozu od obnovení provozu její továrny v Šanghaji 19. dubna. Výrobní centrum společnosti Tesla v Šanghaji vyrábí vozy Model 3 a Model Y pro domácí prodej i export.

Podobné články k tématu  Jel 167km/hod. v tunelu v centru Brna!
Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi