Swiss International Airlines

Swiss International Air Lines dosáhla dohody s Aeropers, odborovou organizací zastupující její piloty.  Letecký dopravce 24. října 2022 oznámil, že poslední dva dny jednání s pilotním sdružením vyústily v novou kolektivní pracovní smlouvu (CLA) pro personál v kokpitu letadel SWISS. „Je to významný úspěch pro všechny zúčastněné, který obnoví obvyklý pracovní klid jak pro naši společnost, tak stejně pro naše zákazníky,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel SWISS Dieter Vranckx. “A jsem přesvědčen, že tato nová CLA poskytne jak pevný základ pro budoucnost našich pilotů, tak stabilitu, která je pro SWISS tak zásadní.” 

Více než 12 měsíců vedení SWISS a odbory vyjednávají o nové CLA, přičemž piloti požadují zlepšení v oblasti mezd a rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Platnost předchozí CLA vypršela 1. dubna 2022. O šest měsíců později 94 % pilotů zastoupených Aeropers souhlasilo se stávkou 17. října 2022. Stávka však byla nakonec odložena na závěrečné kolo jednání, které se ukázalo jako úspěšné. 

“Vždy jsme zdůrazňovali, že chceme dosáhnout řešení u jednacího stolu,” řekl Clemens Kopetz, prezident Aeropers, v prohlášení. “Jsme spokojeni, že jsme dokázali pokročit ve slaďování rodiny a práce a v plánování společenského života.”  O týden dříve se SWISS také dohodla se svými pozemními pracovníky na ročních úpravách mezd pro rok 2023. Letecká společnost se ještě musí dohodnout s CLA s palubními průvodčími. „Jsem si jistý, že do konce listopadu dosáhneme dohody i zde,“ uzavřel Vranckx. 

foto Swiss

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém