Stavba železničního mostu v Havířově na rok omezí dopravu

Zhruba po dobu jednoho roku bude od prosince na Ostravské ulici v Havířově dopravní omezení, které souvisí s rozsáhlou modernizací železniční stanice. Její součástí je demolice a stavba nového mostu, který vede nad Ostravskou ulicí. Provoz tam bude sveden do jedné poloviny vozovky a přibližně v polovině příštího roku pak do druhé poloviny.

Miroslav Bocák, Správa železnic, ředitel Stavební správy východ: “Celková rekonstrukce stanice Havířov si vyžádá i rekonstrukci uvedeného mostu. Bude vybudován nový most se štěrkovým ložem, bude mít lepší uložení kolejnic a lepší geometrii koleje. Takže stávající ocelový most bude demontován a vybudován bude nový. Samozřejmě, tato rekonstrukce si i uzavírky jednotlivých jízdních pruhů pod mostem. To znamená, že ještě v letošním roce budou vybudovany propoje mezi jednotlivými jízdními pruhy, bude zrušen středový pás a od února příštího roku se uzavře jízdní pruh na Ostravu, kde se bude jezdit jenom v jednom pruhu. Tato uzavírka bude trvat řádově asi 4 měsíce. Potom se v následujícím druhém pololetí příštího roku tento provoz otočí. To znamená, že bude opět obnoven provoz v jednom pruhu a uzavře se druhý pruh. Bude to podobné omezení jako na dálniční sítí, když se rekonstruuje dálnice a přejíždí se do protijedoucího pruhu a následně se to pak vrátí.”

Protože Ostravská ulice, která je součástí tranzitní silnice I/11, je nejvytíženější silnicí ve městě, budou se stavbaři provoz omezovat co nejméně.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora Havířova: “Stavbu bez staveniště ještě nikdo nevymyslel. To omezení Havířovany bezesporu zasáhne, ale já myslím, že to musíme přetrpět, protože je to v rámci dobré věci. Poprosím všechny Havířovany o trpělivost a za rok to všechno bude v pořádku.”
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Stavba železničního mostu v Havířově na rok omezí dopravu

  1. Stavba železničního mostu v Havířově na rok omezí dopravu – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 31/10/2023 at 09:14

    […] Continue reading Stavba železničního mostu v Havířově na rok omezí dopravu at Transport Minut… […]

Comments are closed.

%d