Nový ABe 4/8 Saphir II © Stadler

Aargau Verkehr objednal pět nízkopodlažních vícejednotkových vlaků ABe 4/8 Saphir II pro nasazení na železnici Wynental a Suhrentalbahn (WSB) ve švýcarském Aargau. Nejstarší vlaky provozované na síti WSB mají být nahrazeny v roce 2026. Aargau Verkehr objednal u Stadleru pět moderních vlaků, které mají nahradit zastaralé jednotky. Tato objednávka má hodnotu 39,5 milionů CHF. Nové dvouvozové vlaky budou mít každý 40 metrů a budou v provozu v síti WSB od prosince 2025.

Reklamy

Severin Rangosch, generální ředitel společnosti Aargau Verkehr AG, řekl:  “S rozšířením naší osvědčené flotily Saphir se blíží důležitý krok modernizace, který dále standardizuje naši flotilu a přinese ještě více pohodlí našim cestujícím.”

Nová vozidla doplňují vozidla ABe 4/12 Saphir, která se používají pro WSB od roku 2019
© Stadler

Design nových nízkopodlažních jednotek je v souladu s verzí Saphir, která se používá od roku 2019. Stejně jako předchozí modely budou obsahovat světlé prostory pro cestující s klimatizací, informačními systémy pro cestující, kamerovým systémem a bezbariérovým nástupním prostorem. Každý z dvouvozových vlaků bude schopen přepravit až 253 cestujících s 85 místy k sezení. Nabídnou také multifunkční plochy pro kočárky, invalidní vozíky, zavazadla nebo kola.

Na rozdíl od již používaných vlaků Saphir I nemají nové dvouvozové vlaky mezivozeň a jsou o cca 20 metrů kratší. Obě verze lze za provozu kombinovat a v případě potřeby použít jako 80 nebo 100 metrů dlouhé kompozice. To umožní společnosti Aargau Verkehr flexibilně se přizpůsobit budoucím kapacitním požadavkům.

Uvedení nových vozidel do provozu bude probíhat od léta 2025, což povede ke změně jízdního řádu v prosinci 2025. První nové vlaky budou nasazeny na trase S14 a připojí se ke stávajícím vozidlům Stadler provozovaným v síti WBS

Foto Stadler

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading