» Domů » Urbanismus » Skanska staví v Kristianstadu vícegenerační domy a areály za zhruba 808 milionů korun

Skanska staví v Kristianstadu vícegenerační domy a areály za zhruba 808 milionů korun

Skanska podepsala smlouvu s AB Kristianstadsbyggen o výstavbě šesti vícegeneračních domů se 137 byty a třemi prostory v Östermalms Park, Kristianstad, Švédsko. Dohoda má hodnotu asi 808 milionů korun.

Projekt výstavby je druhou fází strategického partnerství mezi společnostmi Skanska a AB Kristianstadsbyggen s cílem přeměnit areál staré nemocnice na atraktivní novou čtvrť s bydlením a parkem. Velký důraz je kladen na udržitelnost nové čtvrti. Při výstavbě nových domů bude znovu využito mnoho materiálu z předchozích demolicí, například cihla na fasády a žula do venkovního prostředí. V projektu bude také investice do solárních článků.

Nové domy budou mít pět až osm podlaží a hrubou plochu něco přes 14 000 metrů čtverečních. Skanska bude také zodpovědná za přípravu ulic a parku v oblasti. Zahájení výstavby je plánováno na druhé čtvrtletí roku 2023 a dokončení v prvním čtvrtletí roku 2027. Byty budou od 1+1 do 3+1 a 48m2 nejméně u 1+1 po 120m2 u 3+1. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes