» Domů » Železnice » Stadler bude stavět vlaky pro regionální úzkorozchodnou horskou linii ve Švýcarsku

Stadler bude stavět vlaky pro regionální úzkorozchodnou horskou linii ve Švýcarsku

 

Ferrovie Autolinee regionali Ticinesi a Stadler podepsaly smlouvu na dodávku osmi nových elektrických jednotek. Hodnota objednávky je přibližně 94 milionů CHF.
Ferrovie Autolinee regionali Ticinesi (Fart) a Stadler podepsali smlouvu na výrobu několika jednotek na konci prosince 2020. Nová vozidla mají být připravena v roce 2023 – k 100. výročí železnice. Mají být plně přístupné zdravotně postiženým osobám. Čtyři z EMU budou čtyřvozové jednotky (pro dopravu na trati Locarno – Domodossola dlouhé 52 km), zbývající čtyři – tři vozové jednotky (regionální doprava v Centovalli). Všechny budou postaveny výhradně pro tohoto dopravce, s přihlédnutím k jeho individuálním potřebám, které jsou ovlivněny povahou horských cest. Výroba specializovaných vozidel „na míru“ je stále důležitou součástí výroby společnosti Stadler. Společnost nyní staví úzkorozchodné jednotky pro Slovenské dráhy (ZSSK).

Vozidla budou o šířce 1 000 mm, dlouhá 49 metrů, ty nejdelší budou 63 metrů dlouhé. Vyrobeny budou z hliníku a budou mít sedadla pro 264 (třídílné) a 343 (čtyřdílné) cestujících.

Stadler se chlubí, že se jedná o třetí objednávku z regionu Ticino za poslední dva roky. Normální rozchod EMU Flirt se již používá pro přeshraniční regionální dopravu na síti tras TILO, první vlak pro Ferrovie Luganesi bude v Luganu jezdit od léta 2021.
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes