S modelem XiM23 mění společnost Yanfeng definici luxusu pro budoucí zážitky z mobility

Společnost Yanfeng představuje svou vizi komplexního luxusního zážitku pro budoucí mobilitu v podobě konceptu vozidla „Experience in Motion 2023“ (XiM23). Na základě nedávno zveřejněné výzkumné studie společnosti v oblasti luxusu ukazuje XiM23 pomocí režimů zážitků v interiéru, jak integrace digitálních technologií a inovace mění funkce interiéru v luxusní zážitek zaměřený na uživatele.

„Když se bavíme o tom, jak se bude luxus vyvíjet, v rozhovorech s našimi zákazníky se objevují dva názorové proudy,“ vysvětluje Tim Shih, Vice President of Design and User Experience ve společnosti YFT. „V prvním případě je uživatelský zážitek řízen digitálními technologiemi, zatímco druhý se zaměřuje na tradiční symboly statusu, jako jsou vysoce kvalitní materiály a zpracování. Náš výzkum ukázal, že luxusní řešení není ani jedno, ani druhé, ale spíše dynamická kombinace obojího pro vytvoření holistického a vysoce personalizovaného zážitku z interiéru. Jak to může vypadat, jsme ukázali v konceptu XiM23.“

Různé režimy nabízí uživatelům luxusní zážitky z jízdy

XiM23 na různých režimech zážitku ukazuje, jak může integrace technologií vylepšit tradičně luxusní řešení. Flexibilní a inteligentně koordinovaná skloubení technologií přitom umožňuje zohlednit všech pět aspektů luxusu a uspokojit přání, potřeby a preference cestujících.

Model XiM23 je propojen s mobilní aplikací, takže rozpozná cestující a přizpůsobí své nastavení preferencím nastaveným řidičem. Jakmile se řidič přiblíží k vozidlu, přední sedadla modelu XiM23 se natočí směrem k němu a zadní sedadla se posunou dopředu, aby mu usnadnila nastupování a přivítala ho. Tato první fáze zážitku, nazvaná Calm Mode, je vizuálně jednoduchá a elegantní. V interiéru nejsou žádné obrazovky a osvětlení je tlumené a měkké.

Jakmile systém XiM23 zjistí, že se řidič posadil, přední sedadla se opět posunou dopředu a na volantu se zviditelní dříve neviditelné ovládací prvky. Současně se posune tenký konkávní displej 8K, který se rozprostírá po celé šířce přístrojové desky, a ze středové konzoly se rozloží dva tenké dotykové displeje.

Pokud chce řidič přepnout z klidného režimu Calm Mode do interaktivnějšího Rich Mode, může tak učinit pomocí multifunkčního ovladače na středové konzole. Inovace „phygital“ kombinuje fyzické otočné tlačítko s ovládáním gesty a inteligentními interaktivními povrchy. Pokud podržíte ruku nad multifunkčním ovladačem po dobu několika sekund, aktivuje se režim Rich Mode a interiér se náhle změní. Barevné odstíny osvětlení interiéru se změní a jsou jasnější, displej přístrojové desky se zvětší z 50 mm na 100 mm a nabídne cestujícím další funkce a nabídky. Oba displeje na středové konzole, které jsou přístupné všem cestujícím, se plně vysunou a nabídnou další možnosti služeb, personalizace a komfortu.

Autonomní řízení umožňuje ještě intenzivnější zážitek z jízdy

V obou režimech, Calm a Rich, zobrazuje vozidlo řadu asistenčních funkcí v manuálním režimu jízdy s poloautomatickou úrovní 2, jako např. hlídání mrtvého úhlu, detekce sundání rukou z volantu a varování před čelní srážkou, které jsou doplněny osvětlením interiéru. Když je uživatel připraven na autonomní jízdu úrovně 4, stačí kliknout na osvětlené tlačítko Autodrive na volantu. „Začlenění plně automatizované jízdy 4. úrovně do konceptu XiM23 umožnilo týmu dále zkoumat zážitek z interiéru, aniž by byl omezen bezpečnostními požadavky manuální jízdy,“ řekl Shih. „Pro společnost Yanfeng je tento rozšířený záběr pohledem do budoucnosti, který ukazuje, jak se s rozvojem autonomních technologií může vyvíjet zážitek z mobility.“ Když se XiM23 promění v plně autonomní prostor pro cestující, je vícesmyslový zážitek ještě intenzivnější. Atmosféru dále umocňuje osvětlení stropu a projekce, přičemž všechna čtyři sedadla lze sklopit. Cestující na zadních sedadlech si mohou užívat beztížného sezení a masáže díky sedadlu Yanfeng Hover Seat. Atmosféra jako v divadle přitahuje všechny pohledy k přední části vozidla, kde se displej přístrojové desky přes celou šířku vysune na 200 mm, aby si cestující mohli vychutnat hudbu, filmy nebo jiný obsah přizpůsobený jejich cestě. Model XiM23 bude vystaven v evropské centrále společnosti Yanfeng v Neuss do léta 2023.

O společnosti Yanfeng

Společnost Yanfeng je předním světovým dodavatelem automobilů zaměřeným na interiéry, exteriéry, sedadla, elektroniku kokpitu a systémy pasivní bezpečnosti. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 67.000 lidí na více než 240 místech. Její technický tým čítající 4200 odborníků působí v deseti výzkumných a vývojových centrech a dalších regionálních pobočkách a disponuje rozsáhlými schopnostmi včetně vývoje inženýrských řešení a softwaru, návrhu a ověřování testů. Společnost Yanfeng se specializuje na koncepty inteligentních kabin (koncepty inteligentních prostorů pro cestující) a technologie lehkých konstrukcí a pomáhá výrobcům automobilů utvářet mobilitu budoucnosti pomocí špičkových řešení interiérů. Více informací najdete na adrese www.yanfeng.com.

Foto, vizualizace Yanfeng

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

By redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém