» Domů » Železnice » Obrazem: Představeno ICE 3 neo – více prostoru pro kola a vozíčkáře

Obrazem: Představeno ICE 3 neo – více prostoru pro kola a vozíčkáře

Deutsche Bahn spustily svůj nejnovější rychlovlak ICE. V pondělí poprvé vyjelo první ICE 3 neo s platícími cestujícími na palubě z Frankfurtu do Kolína nad Rýnem.

Vlak postavený společností Siemens navenek připomíná dřívější ICE 3 Velaro D. Vylepšení jsou spíše uvnitř: nový koncept osvětlení, okna průhledná pro mobilní komunikaci, rychlá zvedací plošina pro vozíčkáře a prostor pro osm jízdních kol mají zvýšit pohodlí cestujících. Deutsche Bahn objednaly u společnosti Siemens celkem 73 ICE 3 neo s celkovým počtem 30 000 míst k sezení a čtyři vlaky již byly dodány. Od vlaku číslo 17 budou mít nový design také sedadla a vnitřní vybavení. Poslední vlak má být dodán do roku 2029. Státní skupina za to zaplatí zhruba 2,5 miliardy eur.

Naléhavá potřeba nových vlaků

Vlaky jsou naléhavě potřeba, řekl člen představenstva DB pro dálkovou osobní dopravu Michael Peterson. „Pokud jde o spolehlivost, Deutsche Bahn si v současnosti nevedou dobře. Bohužel to tak po určitou dobu zůstane, protože naplno pracujeme na modernizaci našeho železničního systému.“ Podle Deutsche Bahn budou vlaky jezdit maximální rychlostí 320 kilometrů za hodinu především po vysokorychlostních tratích, zpočátku mezi Dortmundem, Kolínem nad Rýnem, Stuttgartem a Mnichovem. Spojení do Bruselu a Amsterdamu bude následovat v roce 2024. Frankfurtské letiště lze dosáhnout za polovinu času, takže co nejvíce vnitrostátních letů se stane nadbytečným.

Kromě ICE 3 neo se dodává celkem téměř 140 poněkud pomalejších ICE 4, které rovněž pocházejí od Siemensu. Podle Petersona bude do konce dekády na tratích více než 450 vlaků ICE – přibližně o sto více, než je tomu v současnosti. Vláda chce do roku 2030 zdvojnásobit počet cestujících na kolejích.

první trasa ICE 3 neo, kde budou nasazené. Infografika DB AG
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes