• 04/07/2022 02:46

Spojené Arabské Emiráty ukázaly koncept svých osobních vlaků. Mají jet rychlostí až 200 km/h

ByAdmin

Úno 1, 2022 , ,
Stránka navštívena: 116
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 17 Sekund
mapa plánovaných tratí v SAE
mapa plánovaných tratí v SAE

Spojené arabské emiráty jsou v procesu výstavby železnic ve své zemi. Etihad Rail dosud provozovala jednu železniční trať pro nákladní dopravu.

V roce 2009 založily Spojené arabské emiráty společnost Etihad Rail, která byla založena za účelem vytvoření sítě železničních tratí v zemi. V roce 2016 byla uvedena do provozu první 264 kilometrová nákladní linka Al Ruwais – Shah. Je to jediná železniční trasa v současné době v provozu ve Spojených arabských emirátech. Tato trať byla definována jako první fáze rozvoje železnice v zemi.

Druhá etapa výstavby železniční trati má spojit Ghuweifat na hranici se Saúdskou Arábií s Fujairah. V tuto chvíli probíhají testy na úseku Abu Dhabi-Dubai, trať vede souběžně s dálnicí E611, míjí letiště Al Maktoum a následně vede souběžně s dálnicí E611 přímo do Dubaje. Právě na této trati se mají objevit první dálkové vlaky.

Nyní společnost Etihard Rail ukázala vizualizaci vlaků, které mají zajišťovat spoje mezi velkými městy Spojených arabských emirátů. Má jít o spalovací agregáty, které – jak je naznačeno – mají zrychlit na 200 km/h. Vlaky mají pojmout asi 400 lidí.

Podle Eithad Rail má cesta takovým vlakem mezi Abu Dhabi a Dubají trvat asi 50 minut a z Abu Dhabi do Fujairah asi 100 minut.

Etihad Rail

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %