Služba KLIKbus si získává oblibu, za první měsíc DPMB eviduje více než 300 jízd

KLIKbus vozí cestující po Masarykově čtvrti měsíc. Brňané si na tuto službu rychle zvykli, řidiči už úspěšně dokončili více než 300 jízd. Testovací provoz potrvá do 17. listopadu, pak jej město, dopravní podnik a společnost Citya vyhodnotí.

Zájemci v Masarykově čtvrti mají už měsíc možnost jezdit se sdílenou poptávkovou dopravou – službou KLIKbus. Po stažení mobilní aplikace Citya si uživatelé navolí, kolik sedadel potřebují a odkud kam v rámci lokality chtějí převézt. Chytrý algoritmus jim automaticky spočítá za jak dlouho a na které takzvané virtuální zastávce je minibus vyzvedne. Ta bývá do 30 metrů od aktuální polohy uživatele. „Smyslem testované služby je ještě větší zpřístupnění městské hromadné dopravy Brňanům. Naším přáním je, aby lidé nechali doma auto a využívali ekologičtější a mnohdy i rychlejší MHD. Po vyhodnocení zkušebního provozu budeme uvažovat, zda a v jaké podobě by mohla být tato služba aplikovatelná na Brno,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Služba je k dispozici denně od 6 do 22 hodin. Minibus dala k dispozici společnost Citya, řidiče brněnský dopravní podnik. „Za první měsíc jsme převezli více než 300 cestujících. Největší poptávka po službě je mezi 17. a 20. hodinou. Lidé si KLIKbus nejčastěji objednávají z Náměstí Míru a odtud nejvíce jezdí do oblasti Kounicových kolejí a ulice Gorkého. Pro zájemce se našim řidičům daří přijet většinou do 5 minut od objednání, svezou se s námi průměrně 2 minuty,“ shrnul první výsledky generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

“Jsem mile překvapen, kolik cestujících si již zvyklo na tuto inovativní a pohodlnou formu přepravy, která ještě více zatraktivní hromadnou dopravu. Věřím, že obliba mezi Brňany bude nadále stoupat a již dnes evidujeme zájem rozšířit službu KLIKbus pro obyvatele i v dalších částech města. Doprava má být pohodlná, ale především udržitelná a nezatěžovat město. To se nám daří denně naplňovat a věřím, že další lidé rádi vymění cestu vlastním autem za komfortní dopravu s CITYA a DPMB.” uvedl provozní ředitel společnosti CITYA Ondřej Mišura.

foto DPmB

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →