Foto poklepání zahájení elektrifikace traťě Bánovce nad Bebravou - Humenné, ZSSK

Foto poklepání zahájení elektrifikace traťě Bánovce nad Bebravou – Humenné, ZSSK

Ministerstvo dopravy SR podepsalo se Železnicemi Slovenské republiky Smlouvu o poskytnutí prostředků mechanismu na podporu obnovy a odolnosti pro projekt “Bánovce nad Ondavou – Humenné, elektrifikace a komplexní rekonstrukce tratě”. Na tuto investici do ekologické, rychlejší a pohodlnější železniční dopravy se z evropského Plánu obnovy a odolnosti využije až 221 458 874 eur.

Reklamy

„Jsem velmi ráda, že reálně začínáme čerpat peníze na projekt, který je vlajkovou lodí ministerstva dopravy v rámci Plánu obnovy. Obyvatelé východního Slovenska rozhodně nejsou na okraji našeho zájmu. Víme jak dlouho na moderní trať a rychlejší spojení s Košicemi čekají. Od loňského roku probíhají stavební práce a my všechny prosíme o trpělivost, neboť výsledek bude stát za to. Moderní trať umožní nasadit moderní soupravy a vozy, zkrátí dobu přepravy a poskytne vyšší komfort cestování. V neposlední řadě však díky těmto evropským penězům budou lidé na východě dýchat čistší vzduch,“ řekla státní tajemnice ministerstva dopravy Denisa Žiláková.

Stavební práce postupují podle harmonogramu, momentálně se pracuje zejména ve stanici Humenné a na úseku mezi Michalovci a Humenným.

Zasmluvněné zdroje z Plánu obnovy pokryjí výdaje na:

  • projektovou dokumentaci a následnou rekonstrukci železniční tratě, v jejímž rámci se zvýší traťová rychlost na 120 km/ha vybudují se nová vyšší nástupiště, která jsou pohodlnější pro cestující,
  • elektrifikaci, díky které se sníží provozní náklady,
  • zabezpečovací zařízení a zvýšení bezpečnosti na trati,
  • stavební dozor
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading