» Domů » Železnice » Cestující v Soběslavi získali pohodlný přestup z vlaků na autobusy

Cestující v Soběslavi získali pohodlný přestup z vlaků na autobusy

Správa železnic dnes slavnostně otevřela přestupní terminál v Soběslavi, který přímo navazuje na tamní železniční stanici. Cestujícím začne sloužit od zítřka, k dispozici budou mít šest nástupních míst do autobusu, před nepřízní počasí je ochrání trojice přístřešků. Na jaře příštího roku se pak v místě dosavadního autobusového nádraží dokončí nové parkoviště.

Stavba terminálu začala letos v červnu. Namísto nevyužívaného skladiště vznikla protihluková stěna, o kterou se prodloužila délka stávající zdi chránící okolí před nadměrnou hlukovou zátěží. Stavbaři dále vybudovali autobusová stání s přístřešky pro cestující, která se nacházejí v těsné blízkosti výstupu z podchodu k nástupištím železniční stanice Soběslav. Dokončena je už také silniční komunikace v Riegrově ulici.

V následující stavební sezoně se pak začne budovat parkoviště P+R s více než pěti desítkami míst, které nahradí dosavadní autobusové nádraží. Úplně hotovo bude příští rok v květnu. Zhotovitelem stavby je společnost STRABAG Rail, která zrealizuje veškeré práce za 26,38 milionu korun.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes