Skanska staví dálnici v okrese Trøndelag v Norsku

Skanska, ve společném podniku se Sylternem, podepsala smlouvu s Nye Veier na výstavbu nové dálnice E6 mezi Berkåk a Vindåsliene v Trøndelag County, Norsko. Část kontraktu společnosti Skanska má hodnotu 1,3 miliardy SEK (2,7 miliardy korun).

Reklamy

Smlouva se skládá z návrhu a výstavby přibližně 15 kilometrů nové dálnice E6 mezi Berkåk a Vindåsliene. Větší část silničního úseku bude vybudována s 2×2 jízdními pruhy. Dále zde vyroste nová křižovatka a napojení na stávající E6, cca 15 kilometrů s místními komunikacemi, 800 metrů tunelu, šest mostů a dva přechody pro zvěř a řada menších staveb.  

Projekt má vysoké klimatické ambice a například sníží emise skleníkových plynů o více než 50 procent ve srovnání s klimatickým rozpočtem. Projekt bude ekologicky certifikován podle úrovně BREEAM Infrastructure Whole Team Award Very Good.

Projekt E6 Berkåk-Vindåsliene je součástí dlouhodobé práce na zvýšení bezpečnosti a kapacity provozu na současné E6 jižně od Trondheimu tak, aby silniční systém stimuloval růst a rozvoj v regionu. Okamžitě začali podrobné inženýrské práce a zahájení stavebních prací se očekává na jaře 2024. Dokončení silnice je plánováno na podzim 2027.

foto Nye Veier

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Skanska staví dálnici v okrese Trøndelag v Norsku”

Comments are closed.