• 04/07/2022 01:32

S-Bahn v Berlíně čeká rozšiřování

Stránka navštívena: 108
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 39 Sekund

Okolí Berlína se rozrůstá a s ním i automobilová doprava do centra města. Aby tomu tak nezůstalo, mají být vybudovány nové železniční tratě a obnoveny staré, například na západě a jihu města.

Plánované prodloužení linek S-Bahn na okraji a v oblasti Berlína vstupuje do nové fáze. Plánování nového úseku S25 z Teltow do Stahnsdorf se má prohloubit, jak v 11.2.2022 oznámilo sdružení dopravy Berlín-Brandenburg. Za tímto účelem byla uzavřena smlouva o financování. Finančně bylo zajištěno i předběžné plánování prodloužení S-Bahn do Falkenhagener Feld v Berlíně-Spandau.

Oba úseky jsou projekty železničního expanzního programu Berlín-Brandenburg i2030. Cílem je lepší železniční spojení mezi Berlínem a okolím, aby více lidí mohlo nechat auta doma.

Braniborsko podle sdružení dává šest milionů eur, aby bylo možné předem naplánovat prodloužení S25 do Stahnsdorfu. Berlín dává čtyři miliony na plánování dvoukolejné trati rozšíření S-Bahn v Lankwitz mezi jižním koncem a Lichterfelde Ost. To by mělo umožnit 10minutový interval mezi Stahnsdorfem a centrem Berlína. Nové stanice se staví na Iserstrasse a Sputendorfer Strasse v Teltow. Zodpovědní mají za cíl uvedení linky do provozu v roce 2032.

Plány dalšího rozšíření do Braniburska

„Projektem i2030 se má ekologická železniční doprava v příštích letech dále rozšiřovat a posilovat,“ uvedla generální ředitelka VBB Susanne Henckel. To podporuje ekologický obrat v dopravě.

Město a Havelland Railway Company podepsaly finanční dohodu pro plánované prodloužení S-Bahn do Falkenhagener Feld. Cílem je využít trasu tzv. Bötzowbahn jako spojení ze stanice Spandau do Falkensee Chaussee.

Program rozšíření také počítá s prodloužením S-Bahnu podél další trasy Hamburger Bahn do Falkensee a Finkenkrug (Havelland). Oba plány by měly být vzájemně koordinovány, jak bylo slíbeno. Pro Bötzowbahn byly také oznámeny dvě nové stanice: Seegefelder Straße a Falkenhagener Feld. Zkoumá se, zda lze S-Bahn později prodloužit z Falkensee Chaussee na Johannesstift. Cílem je postupně dostat S-Bahn z Berlína do všech směrů Brandeburska, tak aby města a obce ve vzdálenosti do 30km od Berlína mohli využívat S-Bahn v horizontu roku 2030.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %