United Buses

Rok s United Buses a jedinou možnou cestou Vysočinou

Dnes je tomu přesně 1 rok, co na trasu České Budějovice – Brno vyjely dálkové autobusy United Buses. Rok utekl jako voda. “Nemám to otočit a vrátit se?” ptal se řidič United Buses brzo ránou v SMS když slyšel zprávy v rádiu. Naštěstí tak neučinil a dnes představují jediné možné spojení pro veliké množství lidí, aby se dostali do práce i domů.
Co se od té doby změnilo? Jezdili jednou denně, pak až pětkrát a teď zase jednou či dvakrát. Začínali s parníky, které postupně i zdvojovali, ale když bylo nejhůře vyjely autobusy minibusy. Ty jedou na lince i dnes, vedle zákazu pohybu kdy nesmíme ani za hranice okresu – pokud to není nutné – nefunguje téměř rok ani vzdělávání ve školách..
Před rokem United Buses na trase jezdil celý nouzový stav sám a letos se situace opakuje. Autobusy United Buses poskytují jediné spojení bez přestupů v rámci nezbytné mezikrajské dopravní obslužnosti. Proč to dělá United Buses, jako jediný dopravce skrze Vysočinu a spojí lidi se světem? Protože máme stavovskou čest udržet vás ve spojení se světem říká majitel společnosti Karel Bílý.
S nadsázkou lze tvrdit, že historie se v tomto opakuje a po období půstu následuje období hojnosti.
A co dělala konkurence, která jezdí na stejné trase? Konkurenční Tourbus vypravuje autobus značky Karosa a vyhání z nádraží v Brně na Zvonařce svoji konkurenci, nebo mu nařizuje, aby nejezdil v jeho časech. Bohužel toto je jediná oficiální konkurence, která měla platný jízdní řád. I když ani ta v současné době nejezdí, protože provoz prázdného autobusu, případně vezoucího až 3 cestující je silně prodělečný.
I my se tak těšíme, až zase na trasu nejen z Brna do Českých Budějovic vyjedou dálkové autobusy v plné síle. United Buses připravuje pro vás i tentokráte překvapení na léto a pohodlnější, rychlé a komfortní dálkové spojení autobusem nejen z jižních Čech na Vysočinu a Moravu. Bližší informace budou zveřejněny později.
Admin
Author: Admin