Regiojet plánuje na příští rok spojení Praha – Berlín

foto Regiojet

Společnost RegioJet potvrdila zájem na příští rok se svými vlaky na trase Praha – Berlín. Doposud byl zájem dopravce jenom z návrhu jízdního řádu.

Dle návrhu jízdního řádu má RegioJet vyjet mezi oběma městy v časech 7:05, 11:05 a 17:05 z Prahy. Na trase zastaví v Praze-Holešovicích, Ústí nad Labem, Děčíně a Drážďanech. Zpátky mají jet vlaky v 11:27, 16:27 a 21:27.

Na lince očekáváme ty samé služby, jako máme nyní ve vlacích. Spuštění je v plánu během roku 2024,” řekl Petr Kohoutek, finanční ředitel RegioJet.

RegioJet na trase zatím jezdí pouze s autobusy. Vlaky mezi Prahou a Berlínem zatím jezdí ve spolupráci Českých Drah a Deutsche Bahn. V minulosti o trasu usiloval také Leo Express, ten ale nikdy nevyjel. Od března 2024 navíc na trasu vyjede třikrát týdně noční vlak společnosti European Sleeper mezi Prahou a Bruselem.

RegioJet v mezinárodní dopravě

RegioJet nedávno nakoupil u Deutsche Bahn další ojeté vozy pro svoji expanzi. Kromě už námi zveřejněné linky Hannover – Přemyšl na návazným spojením na Ukrajinu plánuje i další linky. Do Innsbrucku z Polské Varšavy a Krakova. Z Prahy do Bratislavy jezdí už čtyři páry vlaků denně. Nově vyjíždí v 6:21 s příjezdem do prahy v 10:37 a z Prahy v 17:15 s příjezdem do Bratislavy v 21:32. V létě vyjel už třetí denní pár spojů na trase Praha – Košice.

Ve flotile má dopravce přibližně 240 vozů. Příští rok dostane nové Astry od Rumunského výrobce.

Foto ©  Regiojet s vlakem ve Vídni

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Regiojet plánuje na příští rok spojení Praha – Berlín

  1. Regiojet plánuje na příští rok spojení Praha – Berlín – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 19/10/2023 at 09:14

    […] Continue reading Regiojet plánuje na příští rok spojení Praha – Berlín at Transport Minutes… […]

Comments are closed.

%d