• Út. Srp 16th, 2022

Řecko chce využívat staré soupravy Pendolino ze Švycarska

Bře 24, 2022 , ,
foto Wikipedie, souprava ETR 470.005 ve stanici Bellizona
Stránka navštívena: 133
0 0
Doba čtení příspěvku:53 Sekund

Dřívější vlaky Pendolino typu ETR 470, které Švýcarské spolkové dráhy (SBB) vyřadily z důvodu vysoké poruchovosti, by mohly brzy sloužit v Řecku.

Nicméně stále čeká na schválení pěti vlaků, které jsou stále v provozu, jak informoval řecký list Syriza. Podle zprávy řecká železniční společnost TrainOSE, dceřiná společnost italských státních drah, plánuje využít 25 let staré soupravy. V letech 1994 až 1997 bylo vyrobeno celkem deset vlaků – jeden prototyp a devět sériových souprav. V roce 2014 byla řada 470 u SBB vyřazena, protože časté technické problémy ztěžovaly provoz.

Kritika plánu na využití starých vlaků v Řecku pochází mimo jiné od dopravního politika Nikolaose Pappase (SYRIZA). Seznam případů, kdy došlo například k požárům v Pendolinu nebo na něm, je poměrně dlouhý, v jednom případě byli tři cestující dokonce ošetřeni s podezřením na nadýchání se kouře, uvádí noviny. Bývalý tajemník představenstva Cisalpino AG Walter Finkbohner také varoval zpravodajský portál Investigative Europe slovy: „Ruce pryč od těchto vlaků.“

Podle zpráv zatím nepadlo žádné konečné rozhodnutí. Podle listu SYRIZA Avgi však železniční regulátor RAS oznámil, že vlaky ETR 470 schválí.

foto Wikipedie

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Blue Air získala 62 milionů EUR a rozšíří svou síť tras z Turína a Bacau