Rakousko stíhá Poslední Generaci, jako zločineckou organizaci

Aktivisté Poslední generace, kteří se přilepili k dálnici A2 20 listopadu a následně další dny jsou vyšetřování. Vídeňské státní zastupitelství stíhá 23 klima aktivistů Poslední Generace za lepení se k dálnici a poškozování a blokování kritické infrastruktury, kterou je i dálnice A2. )

Reklamy

Mluvčí prokuratury Judith Zisková sdělila, že vyšetřování je díky jednání aktivistů, kteří použili vteřinové lepidlo a písek, aby se přilepily k dálnici. Tu svým činem poškodily, když je museli Policisté odlepit a tím poškodit povrch dálnice.

Zástupci Letze Generation uvedli, že prokuratura je stíhá na základě zákona o zločinecké skupině. Vyšetřuje 23 členů skupiny. Právní zástupce aktivistů Ralf Neiderhammer připomněl, že paragraf o zločinecké skupině je nový v Rakouském trestním zákoníku v boji s organizovaným zločinem. “Nyní se používá, proti občanskému hnutí považovanému za otravné”.

Agentura APA připomněla květnový zákrok v Německu. Na podobný paragraf provedla v Bavorsku Policie razie. Teprve nedávno soud v Mnichově uvedl, že zásahy byli v souladu se zákony a Letze Generation splňuje kritéria zločinecké skupiny. Podobně už reagují úřady ve Francii i Španělsku či Itálii. Všude jsou vyšetřovány členové této organizace za své jednání, které poškozuje veřejně prospěšná zařízení, včetně dálnic.

Způsobená škoda v Rakousku Letze Generation zatím vyčíslená blokádou dálnice včetně řady měst byla vyčíslena na 1,9 milionu euro za výjezdy Policie, hasičů a záchranné služby.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Rakousko stíhá Poslední Generaci, jako zločineckou organizaci”

Comments are closed.