• 06/07/2022 23:55

Elektronické dobíjecí stanice: město proti „zelí a řepě“

Stránka navštívena: 1848
0 0
Doba čtení příspěvku:54 Sekund

Ve městě Salzburg má být nyní zastaven nekontrolovaný růst nabíjecích stanic pro elektromobily. Podle kritiků funguje celá řada poskytovatelů za nejrůznějších podmínek. Nyní chce město vysoutěžit na generálního dodavatele. O tématu bude ve středu jednat místní zastupitelstvo.

Starosta Harald Preuner (ÖVP) mluví o „zelí a řepě“. Město dostává téměř každý den nové žádosti o povolení pro širokou škálu e-nabíjecích stanic na svých pozemcích.

Vyžaduje se oficiální výběrové řízení

Protože se příslušná technologie a poskytovatel zásadně liší, chce základní úřad magistrátu v budoucnu uzavřít rámcovou smlouvu s jediným poskytovatelem. Na vlastní náklady by pak měl zřídit a provozovat dobíjecí stanice dle zadání města.

Protože federální zákon o zadávání zakázek k tomu vyžaduje zadávací řízení, chce Preuner zadáním výběrového řízení pověřit odborníka na právo zadávání veřejných zakázek, kterého město již několikrát nasadilo. Porota by pak měla určit nejlepšího uchazeče. Lokality v intravilánu chce město určit úřední zprávou.

V samotném městě je nyní v provozu 16 míst s nabíjením pro elektro mobily. Město eviduje žádost o dalších 47 míst a některá pouze přes 1 ulici od toho, které už existuje přiznává starosta Harald Preuner.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %