• 07/07/2022 06:44

Boeing: Airlinky z Afriky koupí do roku 2040 přes 1000 letadel

Stránka navštívena: 868
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 26 Sekund

Americký Boeing předpovídá, že do roku 2040 budou africké aerolinky potřebovat 1030 nových letadel. Jejich hodnota se odhaduje na 160 miliard dolarů. Dalších 235 miliard dolarů by mohlo pocházet z poprodejních služeb, jako je údržba, generální opravy a opravy.

Vydaná dlouhodobá předpověď Boeingu pro kontinent předpokládá nejen vývoj letecké dopravy na tomto kontinentu, ale také oživení domácích ekonomik po pandemii koronaviru SARS-CoV-2. Jejich průměrný roční růst se očekává ve výši 3 % během příštích dvaceti let.

Očekává se, že v tomto procesu budou hrát důležitou roli iniciativy, jako je africká kontinentální zóna volného obchodu a jednotný africký trh letecké dopravy. Díky nim bude stimulována nejen letecká doprava, ale také obchodní a ekonomická spolupráce. Boeing navíc předpovídá zdvojnásobení střední třídy a pracujících komunit, což také přispěje ke zvýšení poptávky po letech pro cestující.

Afrika má zdravé možnosti rozvoje cestování a cestovního ruchu, které jdou ruku v ruce s rostoucí urbanizací a příjmy. Kontinentální dopravci mají dobrou pozici, aby podpořili růst meziregionální dopravy a získali podíl na trhu nabídkou služeb, které efektivně umožňují obchod a spojují cestující, řekl Randy Heisey, výkonný ředitel pro komerční marketing Boeingu pro Střední východ a Afriku.

Aerolinky z Afriky podle amerického výrobce porostou ročně o 3,6 procenta s větší flotilou. Díky tomu se vyrovnají s nárůstem osobní dopravy, který se na tomto kontinentu očekává na úrovni 5,4 % každý rok.

Až 70 procent dodávky budou zahrnovat úzkotrupé letadla. 740 nových letadel uspokojí především poptávku na vnitrostátních a meziregionálních linkách. 250 širokotrupých strojů posílí dálkové spoje a nákladní lety.

80 procent dodávky africkým dopravcům se budou týkat Boeingů 737, 777X a 787. Poptávka po kvalifikovaném leteckém personálu vzroste na 63 tis. nových specialistů, včetně 19 tis. pilotů, 20 tis. techniků a 24 tis. letušek.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %