• 06/07/2022 06:02

Vlna penzí: ÖBB potřebují 1900 „nových“ pracovníků

Stránka navštívena: 2207
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 23 Sekund

Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) hledají v příštích pěti letech v Tyrolsku celkem 1900 nových pracovníků. Během této doby odejde v ÖBB do důchodu 16 000 lidí v celém Rakousku. S „dny kariéry“ se nyní lidé mohou přesvědčit o práci v ÖBB.

Generační obměna u Rakouských spolkových drah je podle tiskového mluvčího ÖBB Christopha Gasser-Maira již v plném proudu. Díky takzvaným kariérním dnům by nyní v ÖBB měli pracovat mladí lidé, kteří dokončili školení. Za tímto účelem se ve čtvrtek v Innsbrucku uskutečnil den otevřených dveří pro budoucí strojvedoucí.

Vlna penzí a rozšiřování veřejné dopravy jako výzva

„Jde o nový formát, kde můžeme zájemcům také ukázat, jak může jejich práce konkrétně vypadat – se simulátorem řízení lokomotivy a jízdou na lokomotivě,“ řekl Gasser-Mair ke dni kariéry v Innsbrucku. Každý, kdo se chce stát strojvedoucím, má v současnosti velmi dobré šance. Podle Gasser-Mair má Vorarlbersko s kariérou již dobré zkušenosti. Pokud se formát osvědčí, budou takové dny i pro další profesní skupiny v rámci ÖBB.

To, že se v Tyrolsku bude v příštích pěti letech hledat 1900 nových pracovníků, je způsobeno především vlnou odchodu do důchodu. Zároveň se však v boji s klimatickými změnami neustále rozšiřují nabídky ve veřejné dopravě, „a proto nutně potřebujeme nové zaměstnance“.

Intenzivní rok školení na strojvedoucího

Uchazeči o místo strojvedoucího by podle Gasser-Maira měli mít minimálně 19 let, mít absolvované školení a být fyzicky zdatní. “I to bude prověřeno,” řekl tiskový mluvčí. Školení trvá jeden rok, je intenzivní a obsahuje teoretické a praktické moduly.

Kromě strojvedoucích hledají Rakouské spolkové dráhy také řidiče autobusů, výpravčí a vlakové průvodčí. “Všechny ty profese, které jsou absolutně nezbytné pro provoz vlaků,” řekl Gasser-Mair.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %