• 07/07/2022 05:43

RegioJet získal souhlas Úřadu pro drážní dopravu se spuštěním nočního spoje Vídeň – Przemyśl Główny

foto Regiojet
Stránka navštívena: 892
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 19 Sekund

RegioJet obdržel rozhodnutí Správy železniční dopravní cesty o spuštění nového mezinárodního spojení Videň Hbf. – Przemyśl Główny.

Úřad drážní dopravy v Polsku vydal rozhodnutí o spuštění nového spojení na mezinárodní trase Vídeň Hbf. – Przemyśl Główny – Videň Hbf. RegioJet tak získal otevřený přístup pro vnitrostátní přepravu na železničních tratích v Polsku na období od 12. prosince 2021 do 12. prosince 2026, tedy v ročních jízdních řádech vlaků: 2021/2022, 2022 / 2023, 2023 /2024, 2024/2025 a 2025/2026. Do tohoto data chce RegioJet vypravovat jeden pár vlaků každý den.

V případě modernizačních nebo renovačních prací, které vedou ke snížení kapacity na úsecích železničních tratí, kterými prochází trasa vlaků jedoucích podle tohoto rozhodnutí, a úsecích železničních tratí k nim přiléhajících, nesmí provoz vlaků podle tohoto rozhodnutí zabránit tomu, aby se vlaky důležité z hlediska společensko-zájmového nerozjely. – uvedla v komuniké UTK.

RegioJet získal povolení zastavovat vlaky v těchto stanicích:

  • na trase Wien Hbf. – Przemyśl Główny: Czechowice-Dziedzice (zastávka pouze k výstupu), Kraków Główny (zastávka pouze k výstupu), Tarnów (zastávka pouze k výstupu), Rzeszów Główny (zastávka pouze k výstupu), Przemyśl Główny (zastávka pouze k výstupu); a
  • na trase Przemyśl Główny – Wien Hbf: Przemyśl Główny (zastávka pouze k nástup), Rzeszów Główny (zastávka pouze k nástup), Tarnów (zastávka pouze k nástup), Kraków Główny (zastávka pouze k nástup), Czechowice- Dziedzice (zastávka pouze k nástup).

Vlak RegioJet má sestávat z 6-12 osobních vozů se sedačkami a lehátky, které budou taženy lokomotivou Vectron nebo TRAXX. Lze však použít i jiné typy vozidel, pokud RegioJet garantuje stejné nebo lepší technické, provozní a kvalitativní parametry vozidel.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %