S modernizacemi vozového parku se roztrhnul pytel. Další dopravce chce nové tramvaje

Po Brněnském dopravci chce tentokrát Bratislava další nové tramvaje. Až 30 nových velkokapacitních jednosměrných tramvají poptává DPB, kdy zadaná veřejná soutěž brzo skončí.

Reklamy

Krátce před ukončením výběrového řízení na dodání 30 velkokapacitních stejnosměrných tramvají vyhlásil Dopravní podnik Bratislava i soutěž na 10 nových obousměrných tramvají. Opět půjde o nízkopodlažní velkokapacitní vozy s délkou do 32,5 metru s minimální přepravní kapacitou 230 cestujících. Požadovaná je nízkopodlažnosť alespoň pro 85% stojících a 50% sedících cestujících. V rámci konstrukce vozidla požaduje DPB alespoň 2 ze 4 podvozků řešeno jako plně otočné.

Uchazeči mohou své nabídky předkládat do 10. března tohoto roku. Při vyhodnocování nabídek se bude přihlížet na cenu tramvají (80 bodů) a také na technicko-kvalitativní parametry vozidel (20 bodů). V rámci technických parametrů budou vyšší hodnoceny vozidla nabízející například vyšší obsaditelnost, širší vnitřní uličku, větší počet dveří, nebo větší počet otočných podvozků.

Odhadovaná cena zakázky je 26,9 mil. € bez DPH. Financování by mělo být zajištěno prostřednictvím eurofondů. Dodání vozidel požaduje DPB do dvou let od jejich objednání.

V soutěži na 30 jednosměrných tramvají mohli zájemci podávat nabídky do 18. ledna 2021. Výsledek soutěže zatím nebyl zveřejněn. Jde tak o jednoznačnou snahu vyřadit zastaralé tramvaje T3 a jejich modifikace, včetně vozů K2 se svými modifikacemi, které stále více oceňují cestující v Bratislavě.

Po velké výměně vozového parku a množství pozitivních ohlasů na změnu v trolejbusové trakci, kdy v nejbližší době přijde do Bratislavy 50 nových trolejbusů a většina autobusů je nízkopodlažních jde tak o další zlepšení bezbariérového cestování. Tato modernizace má již co dočinění s chystaným prodloužením tramvajové tratě v Petržalce, která pravděpodobně bude o několik měsíců zdržena.

Při svém dokončení bude také nová menší denní vozovna údržby postavena v Petržalce u smyčky Janikov dvor, kde bude stání pro až 4 vozy, které zde budou nocovat a odkud zároveň budou vyjíždět na svoji trasu linky 1 a 3, které sem budou jezdit.

Admin
Author: Admin