Rakouské ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo ve středu aktualizovaný seznam zemí, kterým je zakázán vstup do Evropské unie. Od čtvrtka 16.7.2020 do konce července nebudou moci cestující z Albánie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Egypta, Kosova, Černé Hory, severní Makedonie, Rumunska a Srbska létat z a do Rakouska. Zákaz se vztahuje také na cestující ze Spojeného království, Švédska a Ukrajiny.

Všechny mezinárodní lety z Vídně do destinací ze zakázaných zemí byly zrušeny mezi 16. a 31. červencem tohoto roku. Během této doby nebude možné cestovat z rakouského hlavního města do Bělehradu, Bukurešti, Káhiry, Kyjeva, Londýna, Podgorice, Prištiny, Sarajeva, Sibiu, Skopje, Sofie, Stockholmu, Tirany a Varny.
Zdraví je v současné situaci nejvyšší prioritou. Společným cílem zůstává pandemie. Absolutní zákazy krátkodobých cest pro nás však představují velkou výzvu, připustil Andreas Otto, ředitel pro změnu Austrian Airlines.

Jsme pro jednotnou a stabilní cestovní politiku v Evropské unii, abychom dlouhodobě neoslabili postavení Vídně jako komunikačního centra – zdůraznil člen správní rady národního leteckého dopravce Rakouska.

Reklamy

Obchodní cestující a tranzitní cestující najdou alternativní způsoby, jak dosáhnout svých cílů dálkové dopravy. Řešení najdeme co nejdříve uvedl Otto.

Cestující, jejichž lety byly zrušeni a kteří si nepřejí znovu si zarezervovat, mohou požádat o vrácení peněz prostřednictvím formuláře dostupného na oficiálních webových stránkách letecké společnosti. Cestující, kteří plánují let později, mohou do konce letošního roku používat různé možnosti rezervace.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading