Rakousko: Autobus s dětmi narazil do domu

Závažná dopravní nehoda autobusu se stala ve čtvrtek 2. 7. 2020 v obci Marchegger (okres Gänserndorf). Při této nehodě se lehce zranily 4 děti. Zraněný řidič linkového autobusu musel být přepraven do nemocnice letecky.

Reklamy

Dle předběžných informací měl 32letý řidič při jízdě skrze oblast Breitensee kvůli svým zdravotním obtížím ztratit vědomí. Díky tomu narazil s autobusem do dopravní značky. Potom podle informací policie narazil řidič také do lampy veřejného osvětlení. Následně odřel zaparkované auto, od kterého se odrazil do stěny rodinného domu.

Řidič autobusu musel být po prvním ošetření záchranářů převezen letecky do nemocnice ve Vídni. Dle mluvčího Červeného kříže Niederösterreich Andrease Zenkera utrpěl řidič těžká zranění. Při dopravní nehodě bylo spolu s řidičem v autobuse ještě pět dětí. Čtyři z nich se lehce zranily, jedno zůstalo bez zranění. Děti byly ošetřeny v nemocnici Hainburg (okres Bruck an der Leitha). Zásahu u této nehody se účastnilo spoustu složek – čtyři úrazoví lékaři, okresní velitel zásahu, hasiči a policie. Červený kříž měl na místě čtyři sanitky.

přeloženo a upraveno z ORF
fotografie převzaty z orf.at

Admin
Author: Admin