• Út. Srp 16th, 2022

Wien – Salzburg: Austrian Airlines přesedlají na koleje

Stránka navštívena: 596
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 23 Sekund

Austrian Airlines (AUA) omezí všechna letecká spojení mezi Salzburgem a Vídní. Od 20. července místo toho nabídne mezi Salzburgem a vídeňským letištěm Schwechat 31 vlakových spojů denně – s číslem letu a garantovaným přestupem.

Do teď byly v nabídce denně pouze 3 spoje ÖBB známé jako “AIRail-Verbindung”, ve kterých si mohli cestující AUA zarezervovat místo. Nyní bude spojů desetkrát více. Mezi 5:00 a 20:30 bude jezdit každou hodinu Railjet s leteckým číslem AUA mezi Salzburgem a letištěm ve Vídni. Testovací režim tohoto opatření proběhl minulý rok, když bylo salzburgské letiště mimo provoz z důvodu oprav na přistávací dráze. Tehdejších 30 vlakových spojů denně bylo dostačující.

AUA již zaplatila zálohu ÖBB

Cestující AUA dostanou při rezervování vlakového spoje garanci o přestupu a při případném zpoždění bezplatnou změnu spoje za nejbližší možný s tím, že tento nejbližší spoj již nemusí navazovat na letecký nebo vlakový přípoj. AUA sepsala smlouvu o vlakových spojích s ÖBB a platí za to odpovídající poplatek za toto užívání. Do výše poplatku nemůže AUA jakkoli zasahovat.

Salzburgský hejtman: “Změnu velmi vítám”

“Další rozvíjení zákaznicky přívětivého zvyšování možnosti cestování je vítáno a je velmi důležité pro Salzburg,” sdělil hejtman Wilfried Haslauer k nové situaci. Z důvodu vypuštění leteckého spojení Salzburg – Vídeň musí vzniknout jiné spojení pro cestující, aby byl Salzburg nadále dostupný pro širokou veřejnost.

Šéfová AUA Alexis von Hoensbroech je zodpovědná za to, že všichni cestující vlakových spojení ze Salzburgu do Vídně stihnou své dálkové lety. Šéf ÖBB Andreas Matthä doplňuje, že “s AIRail-Verbindung může AUA i ÖBB nabídnout cestu na vídeňské letiště Schwechat přívětivou k životnímu prostředí a také může být tato cesta velmi flexibilní.”

Podobné články k tématu  Rakousko zavádí Klimaticket. K dostání bude i regionální varianta pro okolí Vídně


fotografie převzaty z wien.orf.at

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi