• Pá. Srp 19th, 2022

Rakouské Austrian Airlines se vrací do Kalifornie

Stránka navštívena: 118
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 10 Sekund

Austrian Airlines nabízí letos v létě až šest letů týdně mezi Vídní a Los Angeles , čímž se poprvé po třech letech vrací do Kalifornie.

Od 21. května do poloviny října 2022 nabízí rakouská národní společnost pět a potom šest letů týdně mezi svou základnou ve Vídni-Schwechat a letištěm Los Angeles, které provozuje Boeing 777-200ER, který pojme 38 cestujících v Business třídě, 24 v Premium a 244 v Economy. Od začátku července do konce září jsou odlety naplánovány každý den kromě neděle v 9:55, přílet ve 13:25, zpáteční lety odlétají z USA v 15:15 a přistávají další den v 11:50 hodin.

Austrian Airlines je na této trase bez konkurence, provozuje se jako součást transatlantického společného podniku mezi svou mateřskou společností skupinou Lufthansa a United Airlines a byla poslední dva roky pozastavena kvůli pandemii Covid-19.

Cestující sobotního „zahajovacího“ letu měli „před odletem hollywoodský zážitek. Hollywoodský crème de la crème, Sandra Bullock, Marilyn Monroe a Arnold Schwarzenegger, čekali hosty na zbrusu novém Pier East. Voskové figuríny Madame Tussauds byly oblíbenými motivy pro selfie a způsobovaly záblesky fotoaparátů po celé losangeleské bráně. Kromě toho byli všichni cestující pohoštěni typickými americkými koblihami“.

Po dvou letech omezení Covid-19 se dopravce Star Alliance vrací do „  velmi dobře obsazeného“ léta s rozsáhlou evropskou sítí linek a také atraktivními zámořskými spoji se zvýšenými frekvencemi ,“ řekl Michael Trestl, CCO rakouského letecké společnosti. Na mezikontinentální úrovni se Austrian Airlines zaměřuje na americký trh, „který hraje důležitou roli i v rakouském a vídeňském cestovním ruchu“. Kromě šesti týdenních frekvencí mezi Vídní a Los Angeles během letní špičky budou nabízeny denní lety do a z Chicaga-O’Hare a Washington-Dulles spolu se dvěma denními rotacemi do metropolitní oblasti New Yorku (ráno a večer), ne letiště New York-JFK a Newark-Liberty. Austrian Airlines tak nabízí více než 30 týdenních spojení mezi Vídní a Spojenými státy.

Podobné články k tématu  KLM se připojí k Lufthanse bude létat Zanzibar

„ S Chicagem, Washingtonem a dvěma letišti v New Yorku jsme již velmi dobře zastoupeni ve východních Spojených státech. Jsme velmi potěšeni, že opět nabízíme přímé lety na západní pobřeží s naší trasou do Los Angeles ,“ uvedl v prohlášení Michael Trestl, CCO Austrian Airlines. “ Milionová metropole Los Angeles je oblíbenou prázdninovou destinací pro mnoho Rakušanů a centrem spojení s našimi partnery. S naší novou destinací očekáváme vyvážený počet místních i navazujících cestujících, kteří se zastaví ve Vídni .“

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi