© ÖBB/Christian Auerweck

Rostoucí teploty, prodloužené víkendy a zrušení mnoha koronavirových omezení probouzejí chuť cestovat. Zatímco Westbahn hlásí jednu radostnou zprávu za druhou, ÖBB se potýkají s plnými vlaky a negativními titulky.

Nejen, že jsou cestující vyzváni, když jsou vlaky přeplněné, aby opustili vlak ti co nemají místenku, ale také se otevírají dveře. V pátek v 6:40 se náhle otevřely nakládací dveře v jídelním voze Railjet (RJ540) při cestě mezi Tullnerfeldem a St. Pöltenem. Byla doslova vytržená ze svého ukotvení. Sklo bočních dveří se rozbilo. Nikdo se nezranil.

“Je jisté, že jídelní vůz byl součástí soupravy, ale nebyl v provozu – to znamená, že v tomto voze nebyli žádní cestující,” řekl “tisku” mluvčí ÖBB Daniel Pinka. Vlak pak pokračoval s otevřenými dveřmi do další zastávky (St. Pölten), kde nakonec nezranění cestující museli přestoupit do jiných vlaků, které zde mimořádně zastavovali, aby všechny cestující pobrali. Souprava vlaku RJ 540 předčasně ukončila svoji cestu už v St. Pöltenu.

Proč k tomuto problému u těchto dveří došlo, je v současné době předmětem šetření a hodnocení. „Pokud není vagón uveden do provozu, všechny dveře jsou skutečně zamčené. Nyní se vyšetřuje, proč se tyto dveře  otevřely,“ uvedla mluvčí Gabi Zornigová. Trať byla uzavřena v důsledku incidentu mezi Vídeňským Meidlingem a St. Pöltenem – trasa byla znovu otevřena ve 12 hodin. Souprava je nyní na zkoumání přímo u výrobce Siemens ve Vídeňském závodu.

Není to přitom jediná porucha u RailJetu v poslední době. Na spoji do Zurichu se nedařilo zavřít dveře, dalšímu vlaku na totožné trase upadnuli dveře přímo na nástupiště po jejich otevření a zastavení soupravy. Další souprava zůstala stát přímo na hlavním nádraží ve Vídni, kdy se vyzkratovala celá souprava a nepodařilo se ji znovu oživit.

Westbahn přidává spoje

Zatímco ÖBB musí podobné incidenty řešit, Westbahn nyní znovu rozšiřuje svůj jízdní řád mezi Vídní a Salzburkem. Westbahn bude v budoucnu na této trase jezdit až 57krát denně.

Od neděle probíhá nepřetržitý 30minutový cyklus – s výjimkou tří přestávek kolem oběda. Vlaky nyní začínají z Vídně-Westbahnhof deset minut po půl a celé hodině. Doba jízdy se také zkrátí o čtyři minuty. Jízdní řád se tak od prosince rozšířil již potřetí. Mezi Vídní a Mnichovem navíc budou dvoupatrové vlaky od 2. srpna jezdit až šestkrát denně v každém směru.

foto © ÖBB/Christian Auerweck

Admin
Author: Admin

By Admin