Projeďte Vídní na kole způsobem šetrným ke klimatu

Služba sdílení kol Wiener Linien nyní nabízí 3000 půjčoven kol na více než 200 místech po Vídni. V posledních měsících byly zřízeny cyklistické stanice WienMobil – ve všech 23 částech Vídně.

Reklamy

Bilance po prvních sedmi měsících je velmi pozitivní: k půjčení kola se za první měsíc zaregistrovalo 13 000 lidí, aktuálně je jich přes 75 000. Kola byla pronajata již více než 200 000krát.

Přejezd městem na kole

Půjčovna kol je oblíbená zejména na krátké vzdálenosti. Průměrná doba jízdy je kolem půl hodiny. Více než 99 procent půjček je realizováno přes aplikaci, pouze 0,5 procenta využívá možnost horké linky. Když je dobré počasí, kola si vyzvedává více lidí a měsícem s největším počtem půjčoven (přes 40 000) byl srpen. Kola jsou také oblíbená zejména o víkendech, během týdne jsou špičky mezi 9:00 a 10:00 ráno a mezi 18:00 a 19:00 večer.

Jízdní kola je možné používat od 30 centů za 30 minut, pokud jste již pravidelným zákazníkem MHD. Zvýhodněný tarif je k dispozici pro majitele ročních jízdenek, mládežnických jízdenek, semestrálních jízdenek a nově také klimatických jízdenek.

Nejlepší stanice na nádražích a v centru města

Dosud nejvyužívanější lokalitou je bezesporu nádraží Opera. Za nimi jsou velmi oblíbené stanice Hauptbahnhof, Volksgarten a Westbahnhof. V těch okresech jsou ale také velmi dobře využívané lokality, které dosud nabídku půjčoven kol neměly: Kaisermühlen VIC patří mezi 10 nejlepších stanic. Oblíbené jsou také Handelskai, Kagran a Floridsdorf.
Foto © Stephan Doleschal
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém