• Út. Srp 16th, 2022

Po roční opravě se otevírá Wien Matzleinsdorfer Platz

Stránka navštívena: 161
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 8 Sekund

Vídeň: Po roční výluce vlaky ÖBB opět zastavují ve stanici Matzleinsdorfer Platz. Stavební práce, které způsobily uzavírku trasy, byly dokončeny podle plánu, takže je nyní opět „Příští zastávka: Wien Matzleinsdorfer Platz“.

Rekonstrukce byla nutná, protože zastávka Matzleinsdorfer Platz ve Vídni přirozeně od svého otevření v roce 1969 trochu zestárla. Jednalo se o poslední zastávku na vídeňské hlavní trati S-Bahn, která dosud nebyla rozsáhle modernizována. Po dokončení expanze U2 se očekává, že se počet cestujících zdvojnásobí až na 40 000 cestujících denně. Do přestavby se proto investovalo celkem 26 milionů eur a nezůstal kámen na kameni.

Těžištěm prací na přestavbě je modernizace nádraží i zpřístupnění metra U2 a zvýšení komfortu pro cestující.

„Matzleinsdorfer Platz je moderní centrum mobility budoucnosti. Souborem opatření vytváříme moderní, pro zákazníky přátelské nádraží. To je již vidět prostřednictvím moderních plošin a fotovoltaické střechy. V dalším kroku v koordinaci s výstavbou budoucí linky metra U2 ÖBB budují pasáž, která umožní rychlý přechod do podzemí. Stanice Wien Matzleinsdorfer Platz bude po dokončení splňovat všechny požadavky důležitého přestupního uzlu veřejné dopravy v městské oblasti,“ říká Judith Engel, ředitelka představenstva ÖBB-Infrastructure.

Stavební projekt ve dvou fázích

Celá stavba je rozdělena do dvou fází:

První fáze začala v roce 2021 a bude dokončena v létě 2022.

S obnovením provozu bylo již mnoho milníků dokončeno a nechalo stanici zazářit ve svěžím lesku:

  • Nástupiště byla obnovena a rozšířena.
  • Zcela nové je vybavení jako čekací palandy, sezení, vitríny, odpadkové koše a osvětlení.
  • Střecha plošiny byla vybavena fotovoltaickým systémem integrovaným do skleněných panelů.
  • Nově bylo vybudováno širší schodiště, dva eskalátory a dva výtahy.
  • Byl obnoven navigační systém a informační systémy pro cestující (např. monitory).
  • Kolejnicové systémy nyní také splňují nejnovější technické normy.
Podobné články k tématu  Reorganizace Abellio Central Germany skončila

Součástí první fáze je také výstavba nového nádvoří (včetně přístřešku) v oblasti výjezdu Margaretengurtel. Tento krok by měl být dokončen do léta 2022.

Ve druhé fázi výstavby v roce 2025 bude pasáž přepracována a vybavena obchody, moderní čekárnou a toaletami. V tomto kroku bude vybudován i přechod na budoucí stanici U2.

„Zelená“ elektřina na střeše nástupiště

Nová střecha plošiny s nepřetržitým osvětlením a integrovanými, průsvitnými fotovoltaickými moduly ve skleněných prvcích pro výrobu energie šetrné k životnímu prostředí již byla dokončena. Systém má výkon cca 58 kWp. Střecha nástupiště tak chrání před větrem a počasím, přivádí více přirozeného světla do nové vstupní haly a na nástupiště a také vyrábí zelenou elektřinu, která se používá k napájení stanice. Za tento nápad byl ÖBB-Infrastruktur AG oceněna rakouskou technologickou platformou společně s PV Austria 3. rakouskou cenou za inovaci pro integrovanou fotovoltaiku.

 ÖBB Infra, ÖBB

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi