» Domů » Železnice » Pro-Rail Alliance požaduje celostátní jízdenku na kolo

Pro-Rail Alliance požaduje celostátní jízdenku na kolo

Asociace Allianz Pro Schiene a Zukunft Fahrrad spolupracovaly na usnadnění přepravy kol do vlaků a na zvýšení počtu parkovacích míst pro kola na nádražích.

“V počáteční fázi potřebujeme celostátní, digitálně zarezervovatelnou, jednotnou cyklistickou jízdenku pro celé Německo – synchronně s jízdenkou za 49 eur,” řekl ve středu 23.11.2022 v Berlíně Dirk Flege, výkonný ředitel Pro-Rail Alliance. Denní jízdenka je obzvláště důležitá. Pokud je to možné, na nádražích by mělo být zaparkováno co nejvíce jízdních kol „musí tam být dobrá infrastruktura“.

Wasilis von Rauch von Zukunft Fahrrad řekl, že na vlakových nádražích je potřeba jeden milion dalších parkovacích míst pro kola. Náklady včetně akvizice odpovídajících oblastí: odhadem 6,7 miliardy eur. “Ve městech jsou prostory velmi omezené, zejména v okolí vlakových nádraží,” řekl von Rauch. “Celkově samozřejmě musíme omezit plochy využívané stacionární dopravou a přerozdělit plochy ve směru k ekologické síti.” Obě sdružení navrhla hlavní plán pro cyklistiku a železnici pro vývoj řešení. Flege navíc volal po poradně pro téma parkování kol na nádraží v každé spolkové zemi. Obce se musí zasíťovat, aby nedělali všichni stejné chyby.

Foto pixabay

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes