• 04/07/2022 01:46

Pesa zahájila zkušební jízdy elektro-dieselové lokomotivy Gama

Pesa Gama, foto Pesa
Stránka navštívena: 150
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 3 Sekund
Jak informoval „Rynek Kolejowy“, Pesa zahájila zkušební jízdy dvouhnací elektro-dieselové lokomotivy. 
Jde o prototyp vozidla, jehož realizaci podpořilo Národní centrum výzkumu a vývoje Polska. Dvoumotorová lokomotiva (běžně známá jako hybridní lokomotiva) je spojením funkcí lokomotivy elektrické a dieselové trakce, která má navíc všechny výhody posunovacích lokomotiv. V roce 2016 podepsaly PKP Intercity a Pesa smlouvu o spolupráci v oblasti výzkumných a vývojových prací a o rok později byla parafována příslušná smlouva . Jak výrobce přiznává, práce byly ztížené mj. koronavirovou pandemií. Nyní prototyp zahájil testovací jízdy v Bydgoszczi, což potvrdila i Pesa.

Pesa Gama, foto Pesa
Pesa Gama, foto Pesa

Projekt stavby dvoupohonné lokomotivy s názvem „Platforma lokomotiv s pokročilými dieselelektrickými (multisystémovými) pohonnými systémy“ přihlásila společnost Pesa do soutěže na spolufinancování inovativních projektů programu Innotabor, oznámila společnost Pesa. Národní centrum pro výzkum a vývoj a obdrželo kladné hodnocení a doporučení k financování. Multifunkční lokomotiva postavená na základě smlouvy bude majetkem společnosti Pesa, ale po ukončení zkoušek v PKP Intercity bude moci dopravce vozidlo odkoupit, pokud výrobce splní příslušné podmínky.

Dual Power bude dosahovat rychlosti až 160 km/h na elektromotor a až 120 km/h na spalovací motor. Maximální výkon lokomotivy je 2800 KM. Jedním z prvků je vývoj lokomotiv z platformy Gamanovou strategii Pesa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %