• Út. Srp 16th, 2022

Oman Air se v roce 2024 připojí k alianci leteckých společností oneworld

Čvn 28, 2022 , ,
Stránka navštívena: 61
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 45 Sekund

Oman Air se připojí k oneworld v roce 2024, stane se nejnovější blízkovýchodní leteckou společností, která vstoupí do aliance, a bude třetím novým členem aliance za pět let.  Tato zpráva byla oznámena na 78. výroční valné hromadě IATA v Dauhá, kde byla letecká společnost se sídlem v Muscatu zvolena za člena Oneworld určeného řídícím výborem oneworld, skládajícím se z generálních ředitelů všech členských leteckých společností Oneworld.

Qatar Airways, která se připojila k oneworldu v roce 2013, bude působit jako sponzor Oman Air a poskytne letecké společnosti vedení a podporu při integraci do aliance. V květnu 2021 jmenoval Oneworld generálního ředitele skupiny Qatar Airways Akbara Al Bakera předsedou správní rady letecké aliance. Oman Air se očekává, že se k alianci připojí v roce 2024, přičemž členové věrnostního programu dopravce Sindbad budou moci získávat a uplatňovat míle napříč členskými leteckými společnostmi aliance.

Oman Air přidá do sítě Oneworld nové destinace, včetně Duqm a Khasab v Ománu a Chittagong (Bangladéš). Zákazníci oneworld Emerald, Oneworld Sapphire a prémiové kabiny získají také přístup do tří salonků Oman Air v Muscat, Salalah a Bangkok.

„Pasažérům Oman Air bude nabídnuta bezproblémová cesta, která je spojí do více než 900 destinací ve 170 zemích. Jako předseda Oneworld se těšíme, že přivítáme Oman Air do naší aliance, protože přinesou velké výhody a umožní cestujícím objevit nejen nového člena s vynikající pověstí, ale také krásnou zemi,“ řekl předseda správní rady oneworld a Qatar Airways. V tiskové zprávě to uvedl výkonný ředitel skupiny Akbar Al Baker.

Generální ředitel Oman Air Eng Abdulaziz Al Raisi řekl: „Jsme potěšeni, že se můžeme připojit k přední světové alianci leteckých společností v době, kdy poptávka po cestování roste. Těšíme se, že přivítáme členy Oneworld na palubě Oman Air, aby zažili vrchol ománské pohostinnosti a vše, co sultanát Omán nabízí z hlediska historie, kultury a přírodních krás.“

Podobné články k tématu  V Evropě je stále na zemi více než 3000 letadel osobní přepravy

foto Oneworld

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi